Winorośle i winogrona cz. 5

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Winorośle i winogrona cz. 5

Post »

Witam , będę miał prośbę o rozpoznanie winorośli ale to później :wink: , zauważyłem na swojej winorośli kulki bezbarwne + - łepek od szpilki ,rozsiane po zielonych częściach rośliny niby niema szkodników a winorośl wygląda ok. jestem totalnym amatorem w winoroślach więc proszę o rozpoznanie sprawy .
Promilus
200p
200p
Posty: 454
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 5

Post »

Nie ma się czym przejmować, to wydzielina samej latorośli.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Winorośle i winogrona cz. 5

Post »

Dziękuję Piotrze za cenne informacje.
Raczej winorośl nie podmarzła, bo w tunelu od kwietnia mam kilka krzaków pomidora i z nimi nic się nie stało, a wiadomo, że pomidor jest wrażliwy na przymrozki. W zeszłym roku miała kilkanaście (po przerzedzeniu z pewnie około 50) b.dużych smacznych gron, w tym roku jeszcze mocniej ją przerzedzę.
Co do Nero, to mam ta jak Andrew i zrzucałam winę na nadmierną ilość gron. Tak duży krzak trudno będzie przesadzić, spróbuję ukorzenić sadzonkę i wtedy wyrzucę krzew, bo w takim razie niepotrzebnie zajmuje miejsce w tunelu.

Dziękuję za link z lekturą,wieczorem pewnie poczytam.
pozdrawiam Ewa
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Winorośle i winogrona cz. 5

Post »

Czy mogę podlać młode sadzonki gnojówką z pokrzyw (oczywiście rozcieńczoną - polecają 1:10 albo nawet 1:20 - dla ostrożności zrobię słabsze stężenie) - czy raczej nie jest to wskazane?
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Winorośle i winogrona cz. 5

Post »

Jak najbardziej tylko należało by tą mieszankę zasilającą podać tak żeby znalazła się na wysokości korzeni tz podać głęboko żeby nie sprowokować wypuszczania korzeni podpowierzchniowych których rozbudowa u winorośli nie jest wskazana,chociaż jakieś podanie jedno-dwu razowe nie wpłynie na ich powstanie.
  • Pozdrawiam Jurek
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Winorośle i winogrona cz. 5

Post »

Hmm - no to może u mnie nie będzie problemu (przynajmniej w pierwszym roku) bo mam sadzonki posadzone w dołkach (lejkach), które są ok 10cm poniżej poziomu "0" otaczającego gruntu. Więc jak to tak podleję to korzenie w najgorszym wypadku będą na tym poziome (choć sztobry były długie i ukorzenione bardzo nisko więc obecne korzenie są jeszcze głębiej). Jak będę już wyprowadzał pień to dołek zmniejszę tak by był minimalny - więc chyba będzie ok.

Dobrze myślę?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Winorośle i winogrona cz. 5

Post »

Czy ktoś sprawdził- czy Kodriankę lubią osy?
Mam np. Agata Dońskiego, który jest pałaszowany przez te owady z wielką namiętnością, a inne niektóre odmiany nie.


Zapraszamy do Części 6 wątku
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”