Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Drzewa owocowe
Zablokowany
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Może i faktycznie wychodzi u góry trochę poza nacięcie, ale to można było przyciąć po prostu (podczas okulizacji, chociaż teraz myślę że też) ale ja osobiście bym raczej tego nie ruszał, dopóki nie wyrośnie ładna gałązka. Chyba że obawiasz się że to co odstaje kiedyś zahaczysz i zerwiesz całe oczko. Jeśli wiesz że tam na pewno nie ma zrostu to możesz po trochu przyciąć do miejsca zrostu lub górę zabezpiecz taśmą żeby nie zahaczyć przypadkiem kiedyś. Wydaje mi się żę do końca lata będzie na tyle ładny zrost że nie ma szans by coś to zerwało.

A tak a propos okulizacji, widzę po raz kolejny że przyjęcia oczka na przewodniku są pewniejsze niż na bocznych gałązkach. Czy to może powinno się tylko na przewodniku okulizować? Bo ja próbowałem też na bocznych gałązkach (1-2 letnich) i tam 0% przyjęć. A na przewodniku z 5 oczek 3 przyjęcia.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

dedert pisze:widzę po raz kolejny że przyjęcia oczka na przewodniku są pewniejsze niż na bocznych gałązkach
drzewa też mają swoją główną tętnicę :)
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

No ale zrazy też powinny lepiej się przyjmować np. za korę na przewodniku. Ale za korę szczepi się tylko w niektórych okresach (kiedy kora dobrze odchodzi)?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Ja mam pytanie z innej beczki - co się stanie jeśli zaczepimy np przez okulizację pączkiem w dół? /odwrotnie niż na obrazku/
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Nic się nie stanie. Jak wybije pęd to i tak będzie rósł w górę-geotropizm dodatni.
kamilkc
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 18 mar 2017, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Jeżeli przy okulizacji wyszedł mi kwiatek ( chyba zaszczepiłem zły pąk) to mam tego kwiatka usunąć czy zostawić i czy jeszcze coś z tego będzie ? Bo widzę że jakieś tam liście też się pojawiają chodzi o jabłonkę.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Dzięki KaLo, a już myślałem że wyjdzie pendula :)
Kamilkc zajrzyj, post vadera http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4#p5202594
jagusia111

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Kamil wyskub delikatnie same kwiatki resztę z liśćmi zostaw. Puści z boku.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Czy jeśli zaszczepiłem czereśnie (chyba późniejsza odmiana, bardzo ciemna i smaczna) na wiśni, i pączek rozkwita w tym samym czasie co wiśnia to jest przyczyną tego że jest zaszczepiony na wiśni która później kwitnie czy tego że to późna czereśnia?
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

kaLo pisze:Nic się nie stanie. Jak wybije pęd to i tak będzie rósł w górę-geotropizm dodatni.
Ale w miejscu szczepienia będzie lekko wygięty ku dołowi dopiero dalej będzie szedł w górę? A co jeśli sztobra winorośli ukorzenić by do góry nogami?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Ze 30 lat temu szwagroszczak posadził w ten sposób ;:124 . Ku ogólnemu zaskoczeniu nowe łozy wyrosły obok a nie w Chinach :;230 .
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

I wyrosły korzenie ze sztoberków? ;:oj A nie powinny..
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II

Post »

Ciekawe rzeczy się tutaj można dowiedzieć :) Ale nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził tego na własnej skórze i na pewno w tym roku popełnię taki eksperyment. Wydaje mi się że lekko powinna gałązka być wygięta przy łączeniu w dół bo przecież nie od razu będzie kierowała się ku górze. Obstawiałbym na coś takiego:

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”