Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 53, 54, 55, 56, 57
Autor Wiadomość
Ania77
 Tytuł: Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. II
PostNapisane: 13 mar 2017, o 14:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Dziękuję za odpowiedzi. Myślałam o takim dwuetapowym przeszczepieniu, tylko zastanawiam się czy zacząć od góry drzewa czy od dolnych gałęzi. Napewno coś pokombinuję. Czy miejsca szczepienie mam posmarować maścią ogrodniczą? Jak radzicie ile gałązek spróbować zaszczepić z 10-20. To jest dość duże drzewo, także chyba nic mu nie będzie. Czy pozostał gałęzie przeciąć i skrócić czubek, żeby nie rosła już wzwyż? Biegnę ściąć zrazy, a kiedy szczepić?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jarson64
PostNapisane: 14 mar 2017, o 05:53 
500p
500p

1 szt.
Najlepiej zacząć od góry. Pozostałych gałęzi nie skracać. Jeżeli będziesz stosować kożuchówkę, to kora musi dobrze odstawać, myślę że połowa kwietnia będzie odpowiednia. W szparę można troszkę wcześniej. Do owijania stosuję paski foliowe, jako zamiennik również taśmę izolacyjną, plaster. Smaruję maścią tylko czubki i miejsca po cięciu, których nie zakryła folia i to nie za grubo.

misoo83
PostNapisane: 18 mar 2017, o 06:06 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
@ KamilK02

I use for grafting apricot most time Prunus cerasifera rootstock and sometimes Prunus domestica rootstock and i have good success with grafting apricot.
I have grafted most apricots and in most time i use cleft grafting and less time i use whip grafting and whip and tongue grafting methods.

-- 18 mar 2017, o 07:11 --

Szczepienie wiśnie na łóżku wiśni.

https://www.youtube.com/watch?v=yNuZDuyA_0I

Szczepienie jabłek wystarczy podłączyć.

https://www.youtube.com/watch?v=KAdPDS6YgFE

kamilkc
PostNapisane: 18 mar 2017, o 08:53 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam jest to mój pierwszy post na tym forum i mam pytanie odnośnie szczepienia do którego się przymierzam. Mianowicie mam wyrośnięte dziczki wiśni jak i czereśni jeżeli chodzi o wiśnie są to prawdopodobnie odrosty od korzenia co do czereśni nie jestem pewien, w związku z tym chciał bym poprzesadzać te dziczki i je od razu zaszczepić a mianowicie posiadam pobrane zrazy wiśni i o ile nie powinno być tak na chłopski rozum problemów z zgodnością przy szczepieniu wiśni tymi zrazami to zastanawiam się czy te zrazy można także wykorzystać do szczepienia na czereśniach?
Gdzieś w internecie wyczytałem że wiśnie jak i czereśnie szczepi się na tych samych podkładkach więc wydaje mi się że powinno się to udać ponieważ są to spokrewnione rośliny jednakże pytam się w tej sprawie ekspertów z tego forum.

jarson64
PostNapisane: 18 mar 2017, o 11:42 
500p
500p

1 szt.
Wiśnia na czereśni powinna się przyjąć. Osobiście szczepiłem i bez problemu się zrosły, choć niektóre odmiany mogą wykazywać niezgodność.

Ohajo
PostNapisane: 21 mar 2017, o 18:02 
500p
500p

więcej niż 1
Dziś szczepiłem przez stosowanie, pogoda dopisała. Dwa zrazy czereśni Miodówka na Burlacie i dwa zrazy jabłoni Close na Florinie.
Zobaczymy, co z tego wyjdzie, szczepiłem pierwszy raz. Mam jeszcze kilka zrazów Geneva Early w lodówce, które chcę zaszczepić za korę, ale to dopiero początkiem maja.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 790 ]  Idź do strony nr...        1 ... 53, 54, 55, 56, 57

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jarowo i 30 gości