Czereśnie na podkładce ptasiej

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewacampanula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 23 paź 2013, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Adas11 pisze:Czy ktoś ma czereśnie na podkładkach P-HL A lub GiSelA 5 i porównywał ile metrów jest niższe drzewo od czereśni na podkładce Ptasiej bo mam miejsce na czereśnię ale nie mam zamiaru walczyć z sekatorem do wysokości 2,5 - 3 m .
:D
Ja mam dwie czereśnie. Jedna jest na pewno na PHL-A. Chciałam mieć obie na tej podkładce, bo również mam mało miejsca.
Ale wielkość drzewa zależy nie tylko od podkładki. Np. Burlat jest dużym drzewem i na PHL-A na pewno będzie mniejszy niż na innej podkładce. A inne odmiany, które nie rosną tak silnie, pewnie mogą być jeszcze mniejsze. Czytałam też, że np. odmiana Sylvia rośnie tak słabo, że nie nadaje się na podkładkę PHL-A.

Więcej o podkładkach:
http://sadinfo.pl/artykuly-2014/52014/5 ... owych.html
http://www.dzialkowiec.pl/article.php?id=3079
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1908

A to moje czereśnie:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2&start=14
Ewa
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2837
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Mam pytanie nie do końca może zgodne z tematem, ale siewka czereśni ptasiej nie powinna wytwarzać odrostów korzeniowych prawda?

Pytam, gdyż chciałem pozyskać jak myślałem siewki czereśni z przeznaczeniem na podkładki znajdujące się po mojej stronie żywopłotu dzielącego działkę moją i sąsiadki, ale jakie było moje zdziwienie gdy wyjąłem jedną z nich, a tam poziomy korzeń średnicy 3 cm a z niego pionowy odrost bez własnych korzenie :roll: Sprawdziłem pozostałe dwie i też odrosty. A nieopodal rośnie czereśnia nie wiem na jakiej podkładce, ale wigor wzrostu ma dość znaczy więc albo siewka ptasiej, colt, albo F12/1. Czy któraś ma tendencje do tworzenia odrostów. Antypka raczej to nie jest, bo liście typowo czereśniowe.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 868
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Witam trzeba reaktywować wątek czereśni właśnie posadziłem cztery czereśnie: Regina i Burlat na podkładce COLT, Kordia i Vega na antypce, muszę jaszcze kupić Hedelfińską i Buttnerę czerwona do kompletu a problem jest taki mam ziemię gliniastą głęboko ok 6 m jakie podkładki są najlepsze na taką ziemię proszę o radę kto ma jakąś wiedzę na ten temat ;:223





Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2837
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Colt jest niezgodny z Burlat. Będą problemy :roll:
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Gleba jest mniejszym problemem. Ważniejszy jest poziom wody. U mnie też jest glina ale woda podsiąka do 1-1,2m i nie wiadomo czy czereśnie dadzą radę, jedyna szansa w podkładkach skarlających które płytko się korzenią dlatego chciałem sadzić na Gizela5 ale na tej podkładce zdobyłem: Burlat i Vega, pozostałe mam na Colcie i za parę lat będe miał porównanie.
Pozdrawiam Paweł
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 868
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Też czytałem że colt jest niezgodny z Burlat ale objawy mogą wystąpić nawet po paru latach zobaczymy co się stanie i jaka podkładka się utrzyma ;:333







Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 868
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Najlepiej na działce rośnie wrotycz a po nim czereśnie ;:304

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 868
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Stało się kupiłem Hedelfińską i Buttnerę piszą że pól karłowa podkładki Antypka lub Gisela 5 napisałem do Sklepu by na drzewkach była kartka z jaką podkładką zobaczymy jak przyjdą :heja




Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Jestem ciekaw podkładki Antypka. U mnie w ogrodniczy powiedzieli że na niej czereśnie rosną prawie jak na ptasiej.

Sadzonki Buttera Czerwona na Antypce były bardzo duże w porównaniu do kupowanych na Gizelia5 czy Colcie
Pozdrawiam Paweł
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Mam od 5 gdzieś lat VAN-a na COLT. który także jest niezgodny z podkładką. Ma z 5,5 metra, tylko dlatego, że go ciąłem. A kwestii niezgodności to gdzieś wyczytałem, że może się ona ujawnić jak "komponenty" użyte do szczepienia były złej jakości np. zawirusowane
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2837
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

tmf30 jak wygląda miejsce szczepienia? Zrobił się taki wielki guz?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

Czy ja wiem. Muszę się jutro przyjrzeć, ale raczej jest pierścień, niewielka oponka/zgrubienie, tak jakby podkładka była cieńsza niż sama odmiana. Przez moment myślałem, że jakiś szkodnik ogryzł mi korę na podkładce. Taka oponka jest i na Schneidrze Późnej, Reginie, które także są na COLT. Jutro się przyjrzę.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czereśnie na podkładce ptasiej

Post »

brodus pisze:Jestem ciekaw podkładki Antypka. U mnie w ogrodniczy powiedzieli że na niej czereśnie rosną prawie jak na ptasiej.
Posiadam około 25-letnią czereśnię Buttnera szczepioną na antypce. Drzewo ma może 3,5 metra wysokości, życzyłbym każdemu takiej wielkości drzewa czereśni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”