Leszczyna - jaką kupić?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Leszczyna - jaką kupić?

Post »

Hej :wit
Od niedawna mam działkę ROD. Mężowi zamarzyła się leszczyna i teraz mam problem z wyborem odmiany. Wczoraj w centrum ogrodniczym były leszczyny ( o czerwonych liściach i poskręcanych ozdobnie pędach), ale podobno owocuje niezbyt obficie. Postanowiliśmy więc zaczekać z zakupem drzewka. I właśnie tutaj potrzebuję Waszej pomocy. Jaką odmianę leszczyny wybrać aby była niezbyt wysoka, łatwa w obsłudze no i żeby dobrze owocowała ( i czy można teraz na jesieni sadzić leszczynę?)
kamileus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 17 paź 2017, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Biskupin

Re: leszczyna-jaką kupić

Post »

Też chcę posadzić leszczynę. Będę szukał, aby była szczepiona na leszczynie tureckiej, bo tylko ona podobno nie daje masy odrostów, które trzeba usuwać. W internecie można znaleźć sadzonki Olrzyma z Halle właśnie na tej podkładce.
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: leszczyna-jaką kupić

Post »

Opis Olbrzyma w internecie fajny, tylko że piszą, że do zapylenia potrzebuje innej leszczyny wielkoowocowej. Wokół sąsiedzi mają leszczyny ale nie wiem jakie ( najbliżej mojej działki sąsiedzi mają jakąś odmianę o czerwonych liściach i ma parę dość sporych orzechów). Czyli wtedy musiałabym posadzić 2 sztuki chyba....a działka jak działka, nie z gumy niestety :D A i po poprzednikach zostaje kilka drzew ( jakaś niezidentyfikowana śliwka ale ma dobre owoce, jedna węgierka, jedna jabłoń papierówka, wiśnia...a ponieważ do wycięcia poszły dwie inne śliwki, czereśnia i jeszcze jedna jabłonka, to chcę też posadzić jakąś jabłoń i czereśnie chociaż,...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”