Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3
Autor Wiadomość
Puśka
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2008, o 14:33 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Dzięki ! Tak właśnie zrobiłam i trafiłam tutaj,w poszukiwaniu odpowiedzi...

massa
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2008, o 14:54 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Witam.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że wina nie tkwi w warunkach glebowych gdyż piszesz, że były nawożone więc wnioskuję, że również zostały posadzone w odpowiednio przygotowanej glebie.
Czy krzewy na wiosnę kwitły?
Może problem tkwi w zapyleniu, a raczej w jego braku.

Puśka
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2008, o 14:57 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Tak gleba została przygotowana , są zielone mają ładny przyrost , wyglądają zdrowo ale ani jednego kwiatka nie miały

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lip 2008, o 22:23 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Pusiu, nie chodzi o wyszukiwanie odpowiedzi w całym necie, tylko w naszym forum. Na górze masz ikonkę z opisem Wyszukaj. Chodzi o to, że już wiele razy pisaliśmy o tym, dlaczego borówka nie owocuje, może skorzystasz z gotowych podpowiedzi.

Np zerknij tu:
- Borówka amerykańska - 1cz.(05.08-06.05)
- Borówka amerykańska - 2cz.(06.05-....
- Borówka Amerykańska- przycinanie
- Borówka amerykańska sadzenie ?

Jeśli nadal będziesz miała wątpliwości, nie krępuj się, pytaj :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Puśka
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2008, o 08:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
hi hi :D dzięki, "powęsze" sobie tam

alabano
 Tytuł: Borówka w pigułce
PostNapisane: 18 wrz 2009, o 12:33 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
ja znalazłem w necie mnostwo mylnych informacji, az dostałem od znajomej taka wiedzę w pigułce:

Borowka amerykanska lubi lekkie + przepuszczalne + kwasne + prochniczne podloze, naslonecznione miejsce, osloniete od wiatru.

Sadzic w duzych dolkach z wymieszanym torfem z kwasna ziemia 50:50.

Podlewac często, ale tak żeby nie stala woda. Ma plytko korzenie, wiec na zime klasc pod krzew sciolke (torf / trociny / liscie).

Owoce powinny pojawic się rok po posadzeniu, a jeśli posadzony krzew był bardzo mlody to w 2 lata. Pierwszy zbior niewielki, w kolejne lata coraz wieksze.

Dobrze jest mieć obok siebie dwie odmiany borowki, bo zapylaja się wtedy wzajemnie i owocowanie jest duzo lepsze.

Jesli krzew nie owocuje to prawdopodobnie oznacza ze Ph gleby jest nieodpowiednie (powinno być ok. 4). Zaopatrzyc się w kwasomierz (phmetr) w sklepie ogrodniczym, koszt ok. 20zl.

Przycinac krzew wiosna, ale pierwszy raz dopiero 3 lata po posadzeniu. W pierwszych latach obcinac glownie slabe pedy tuz przy ziemi, pozniej wybierac ok. 7 glownych najsilniejszych pedow, reszte usuwac. Zawsze usuwac stare, zdrewniale pedy, na ich miejsce wyrosna nowe. Krzew lubi mieć wentylacje, lepiej wtedy owocuje.

Marcin2000
 Tytuł: Nędznie owocująca borówka amerykańska...
PostNapisane: 22 wrz 2009, o 17:53 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
znów pytam... :oops: tym mój razem sąsiad działkowiec ma taki problem. Ma 12 borówek amerykańskich, różnych odmian. Krzaczory są duże, okazałe, zdrowe ale... bardzo kiepsko owocują. Czy to prawda, że trzeba sadzić męskie i żeńskie krzaczki :?: Czy może być jakaś inna przyczyna tego kiepskiego owocowania :?:

Pozdrawiamy

Iwona i Marcin

gebo13
 Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2009, o 22:10 
500p
500p

więcej niż 1
Tak
Ph 3,5 do 4,8

dafit
 Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2009, o 18:44 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Moje zdanie tez jest takie, kup nawóz do borówek, który również zakwasza glebę. Na pewno krzaki wynagrodzą to owocami :)

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 24 wrz 2009, o 10:05 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Marcinie, pytaj ile tylko chcesz, po to właśnie jest forum, żeby pomóc w znalezieniu odpowiedzi :)

janko2104
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 21 paź 2009, o 17:07 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
dafit napisał(a):
Moje zdanie tez jest takie, kup nawóz do borówek, który również zakwasza glebę. Na pewno krzaki wynagrodzą to owocami :)

najlepszy na rynku i stosowany przeze mnie nawóz do borówek i jednoczesnie zakwaszacz to;INSOLph jest to nawóz WE Ppoj. 0,25l rozcieńcza się go w 60l wody. efekt gwarantowany. pozdro janko

Milosz-s
 Tytuł: Re: Borówka amerykańska - słabo owocuje
PostNapisane: 21 paź 2009, o 17:31 
200p
200p

więcej niż 1
Stosowałem Insol Ph i mam mieszane odczucia.
Niewątpliwą zaletą jest skuteczne zakwaszanie podłoża.
Dość duża zawartość azotu spowodowała u Rhododendronów intensywny rozrost wegetatywny, kosztem zawiązywania kwiatów i w następnym roku nie zakwitł wogóle.
Czy przy borówkach nie zadziała podobnie i nie poskutkuje obniżeniem owocowania, budując masę zieloną ? Jak długo go stosujesz ?
A tak nawiasem od dłuższego czasu nie mogę go kupić. Gdzie się w niego zaopatrujesz ?

janko2104
 Tytuł: Re: Borówka amerykańska - słabo owocuje
PostNapisane: 26 paź 2009, o 19:29 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Witam! na forum preparat o którym napisałem jest w/g mnie rewelacyjny 0.25l rozpuszczam w 60l wody. Kupuje go w skepie ogrodniczym , mieszkam w Krakowie działke 75 km w kierunku Nowego Sącza. Borówki posiadam 6lat różne gatunki od wczesnych do późnych mam 16 krzaków, i od początku stosuje insol ph oprócz tego podsypuje raz na jakiś czas korą drobno mieloną 0-20 mm. Chcę powiedzieć że ze względu na bardzo złe warunki glebowe ( działka na terenie o podłożu siutrowym około 300m nad poziomem morza bardzo skąpe warunki wodne- często podlewam w okresie wegetacji) borówki posadziłem w workach 80l po kwaśnej ziemi o ph 3,5-4,5 , dlaczego w workach otóż mój starszy kolega który niejako zaraził mnie działką i borówkami doradził mi sadzenie w workach żeby odizolować od gleby nie kwaśnej.
kwaśna ziemia przygotowana do sadzenia boróki wymieszana z trocinami i piaskiem tzn 70% ziemi kwaśnej 15% trocin i 15% piasku. Pozdrawiam janko

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 41 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: pawelp1320 i 18 gości