Drzewa i krzewy owocowe wiosną.

Drzewa owocowe
jagusia111

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

W zielonym pąku 3oC nie powinny spowodować uszkodzeń.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Dziwna jest ta wiosna. Jak co roku rzepak kwitnie od tygodnia, drzewa owocowe kończą powoli kwitnienie ( pierwsze jak zawsze zaczęły z końcem marca ), a winorośl natomiast wyprzedziła wegetację o ca. tydzień. Przymrozek w nocy ze środy na czwartek, a raczej rano, kiedy to temperatura po wschodzie Słońca spadła do niespełna -1 przy gruncie ) pojawił się w normalnym, ostatnim terminie swojego występowania w kwietniu. I jak zawsze nie zaszkodziło to drzewom i krzewom, a jednak uszkodziło zielone przyrosty rocznych sadzonek : Riesling, Elbling, Silvaner, Wczesne Lipskie i Oberlin Noir. Przymrozek idzie swoją drogą i np. jeden z Elblingów ma nieruszone zielone, podobnie jak lokalne weissery, czy austriacka Rosa. Po niedzieli jadę do Kościerzyc. Zorientuję się, jak tam winorośle, które również już od ponad tygodnia mają zielone.
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Drodzy działkowicze!
Jeśli na noc przymrozków włączycie zraszacze-np takie do trawników tylko je podnieść żeby psiukały na wysokość drzewek i będzie nie więcej jak -6 przy w pełni rozwinętych kwiatach to na bank nie wykosi wam więcej jak 40% kwiatów-czyli będzie spoko.Nie każdy kwiat w końcu daje owoc ;p
kolekcjoner smaków
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Odkurzam wątek bo praktycznie co roku jest to samo. Wszystko rusza, dwie trzy noce i armagedon. Ja się w tym roku zbroję https://www.youtube.com/watch?v=erO4P5FkpQs
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

A czy takie coś uratuje np trzy drzewka czereśni przed przemarznięciem kwiatów? Ja zeszłej wiosny przez kilka dni paliłem pod drzewami szerokie ogniska z grubych pni które żarzyły się do rana i wszystkie kwiaty i tak szlag trafił. Jak by tak zarzucić na drzewo dużą włókninę i pod nią rozpalić takie coś jak na filmie to na pewno by nie zmarzły kwiaty ale to by trzeba było zrobic dla każdego drzewka osobno.
jagusia111

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Powodzenia życzę z takim piecykiem przy takich mrozach jak w ubiegłym roku. Szkoda zachodu.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

A taki piecyk w szklarni zda egzamin ? , pewnie dymu będzie za dużo ?
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

anulab masz coś teraz pod dachem? Jeśli nie, to może warto by przetestować
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Pewnie , że przetestuję . Chociaż mam tam sporo upraw , sałata zimowa , szczypior,
truskawki powtarzające . Szklarnię mam zamiar podgrzewać przewodem do ogrzewania
terrarium .A taki piecyk też by mi się przydał .
lgrom
200p
200p
Posty: 349
Od: 18 gru 2016, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: KNS

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

A co myślicie o preparatach biostymulujących typu asahi sl? https://www.youtube.com/watch?v=Biqsu4hO5vg
Awatar użytkownika
kapitan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1433
Od: 2 sty 2012, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

jagusia111 pisze:Powodzenia życzę z takim piecykiem przy takich mrozach jak w ubiegłym roku. Szkoda zachodu.
Wiesz czy Ci się wydaję? W ub roku łącząc gorsze rozwiązanie z osłoną z geowłókniny uratowałem w 100 % 500 krzewów winorośli
. Ktoś pyta o osłony. Taki piecyk na pellet w pomieszczeniach wcale nie dymi. Trzeba tylko przypilnować żeby nie zgasł. W otwartej przestrzeni i wietrznej pogodzie puści dymka gdy wiatr go na moment przygasi, ale zgasić się nie da. Ten dymek co jakis czas to bardzo korzystna sprawa przy przymrozkach na powietrzu.
http://winnicakapitana.blogspot.com/201 ... wow-i.html
Piotr
http://winnicakapitana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

No właśnie o dym mi chodziło , ale przy górnym spalaniu tak nie dymi . ;:333
Janusz20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 paź 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Jesienią sadziłem drzewka owocowe 2 letnie (jabłonie, czereśnie). W grudniu przykryłem ziemię pod nimi liśćmi i gałęziami iglaków, górnego pędu około 1,5m nie owijałem agrowłókniną bo zima nie byłą mrożna.
Teraz w lutym są przymrozki wnocy przez kilka dni do - 12 stopni.
Czy przymrozki mogą uszkodzić moje młode drzewka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”