Hodowla jabłoni z nasiona

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

20cm to kilka latek. I tak szybko weszła w owocowanie.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Kolejna siewka K2 nie mylić ze szczytem. Jabłka atrakcyjne wizualnie z żółtą tłustawą skórką na której znajduje się niewielki paskowany rumieniec. Kształt owoców jest kulisty, zagłębienie kielichowe dość płytkie podobnie jak u poprzedniej siewki, żebra są jednak lepiej zaznaczone, same działki kielicha też małe, ale zamknięte. Zagłębienie ogonkowe głębsze niż długość ogonka kształty wąskiego lejka, ordzawione jak u większości odmian. Skórka bez większych ordzawień krucha wydaje mi się, że dość cienka. Miąższ kwaskowo słodki pachnący, gość gruboziarnisty kruchy smaczny i soczysty. Smak najbardziej podobny do papierówki, ale lepsze proporcje kwasu i cukrów. Jabłka typowo jesienne podejrzewam, że nie dadzą się przechowywać. Parcha trochę widziałem, oznak mączniaka nie widziałem, natomiast jabłka gniły prawdopodobnie z powodu brunatnej zgnilizny. Jabłoń rośnie średnio, typ owocowania III. Jak dla mnie można by było pobrać zrazy i zaszczepić. Na początku myślałem, że to siewka golden delicious, ale ona jest zimowa. Może to siewka papierówki?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Takie siewki często rosną na miedzy. Rolnik jedzie traktorem , zjada jabłko , sru za okno i rośnie :) Podobnie jest przy ambonach myśliwych też wokoł nich często spotyka się jabłonki.
Kamil u mnie w okolicy rośnie taka jabłoń jak Twoja.
Awatar użytkownika
Seferian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 30 sie 2016, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jabłoń z pestki-Porady,zdjęcia,informacje...

Post »

Witam, niecałe trzy tygodnie temu (dokładnie 15 lutego 2017)posiałem nasiona jabłoni "Gala" (około 30 nasion) wyjęte z jabłka zakupionego w Biedronce. Nasiona moczyłem w wodzie przez 24 godziny, następnie wrzuciłem bez stratyfikacji do doniczki z ziemią uniwersalną. Zdumiały się moje oczy kiedy zobaczyłem taki oto widok.
Obrazek
Obrazek

;:162
lgrom
200p
200p
Posty: 349
Od: 18 gru 2016, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: KNS

Re: Jabłoń z pestki-Porady,zdjęcia,informacje...

Post »

Normalne gdyż jabłka były trzymane w chłodniach dlatego przeszły proces stratyfikacji. Sam tak zrobiłem i mi wykiełkowały.
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Pozbierałem trochę nasion ze zgniłych jabłek po zimie z jabłoni z której w tamtym roku robiłem cydr z jabłoni która rośnie przy dorodze. Owoce duże, mocno aromatyczne, słodko-kwaśne. I jeszcze przejadę się do innej jabłonki, która miała w tamtym roku małe słodkie cenzura/ER owoce, bardzo soczyste, które się dało jeść nawet w całości i były lepsze w smaku od każdego jabłka które jadłem wcześniej, serio. Bo znając życie to zaraz ktoś tam wjedzie i zetnie to drzewo. Ostatnio mamy w Polsce sezon na wycinanie 'niepotrzebnych' drzew ;:222
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Owocowe drzewa było można teraz i wcześniej wycinać bez zezwolenia , powiem więcej" dzięki temu że teraz można wycinać " będzie więcej drzew . (politycznie) Z pestki prawie na pewno urośnie coś zupełnie innego .
Kamil , kilka jest zielonych kilka czerwonych ale w tym roku żadne nie zakwitnie . ;:185
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Jak coś innego wyrośnie, to wtedy wezmę gałązki z tych drzew z których wziąłem nasiona i zaszczepię :D
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Jak wasze siewki Modi? selekcja naturalna czy się udało? U mnie nikt nie zadeptał, zwierzyna nie zauważyła, wszystkie ok..póki co.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Ruszają z kopyta . :)
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Ja w tamtym roku zbierałem dziką różę na wino i spróbowałem jabłek z dzikiej jabłoni. Były wielkości moreli, słodkie, soczyste. Powiedział bym nawet, że smaczniejszych jabłek nigdy nie jadłem :D Chciałem nasiona zebrać, ale się okazało, że pod drzewkiem były już nawet małe zdrewniałe sadzonki i mnóstwo siewek, wykopałem kilka i przesadziłem do doniczek. A jesienią wybieram się w tamte okolice z wiaderkiem. Będzie cydr jak marzenie :)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

NOWY 83 pisze:Ruszają z kopyta . :)
Mogłyby żwawiej :) Nie zabezpieczałem przed mrozem, niczym nie pryskane. nawozu też nie dostaną w tym roku. Jedna przeżyła na takim wygwizdowie, ze aż jestem zdziwiony.
Pierwsze zdjęcie siewki, drugie teraz z początku maja..tak dla porównania :wink:
Podskubałem z dołu ze trzy oczka, przerzedzić wyżej czy zostawić?
Obrazek Obrazek

Nowy dawaj Twoje :D
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Hodowla jabłoni z nasiona

Post »

Obrazek

Obrazek
Po sąsiedzku w okazałym krzaku róży wyrosła taka jabłonka (niewątpliwie samosiejka bez ingerencji sekatora na razie). Zauważyłem dość duży kwiat na tym dziczku - ten sam na zdjęciu na tle róży u samej góry. Jest więcej kwiatów. Ciekawe co tego wyrośnie za owoc. Będę obserwował.
Pozdrawiam

Janusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”