Witam się i pytam o sąsiedztwo dla porzeczek

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Witam się i pytam o sąsiedztwo dla porzeczek

Post »

ElfyTrzy pisze: Zastanawiam się czy posadzić rząd czarnych porzeczek wzdłuż rzędu mallin?
U mnie te gatunki rosną w bezpośrednim sąsiedztwie i spisują się co najmniej dobrze.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Witam się i pytam o sąsiedztwo dla porzeczek

Post »

Elżbieto, ogród dziękuje za komplement :D Winko nasercowe jest według recepty Marii Treben, to po prostu kwiaty pierwiosnka lekarskiego zalane białym winem stołowym. Gdy już naciągnie, odcedza się i odstawia do spiżarki. Mi pomaga na różne kłucia i kołatania, ale ja bardzo podatna na sugestie jestem ;:215
Moim skromnym zdaniem ogrody przydomowe mamy także po to, by mieć zdrową żywność, w tym owoce. Unikam oprysków, jak tylko mogę i raczej z dobrym skutkiem. Dla mnie oprysk to nie rutinoscorbin lecz antybiotyk, mogę go podać, gdy inne środki zawiodą a życie jest zagrożone. Ale każdy ma swój ogród, po to (także), by móc go uprawiać po swojemu :D
Awatar użytkownika
ElfyTrzy
50p
50p
Posty: 95
Od: 24 lut 2014, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy / Kraków
Kontakt:

Re: Witam się i pytam o sąsiedztwo dla porzeczek

Post »

Beatko, ogród w pełni zasługuje na komplementy:)
Czekam teraz z utęsknieniem na cieplejszą pogodę, żeby już zacząć działać moim małym ogródku.
Ja też uwielbiam ziólka, daję je do picia również moim dzieciom, ale pierwiosnki zawsze uważałam za zbyt silnie działające i potencjalnie trujące, żeby samemu je sobie aplikować, ale może wypróbuję. Zalewa się kwitnące kwiaty, liście, całe roślinki?
p.s. a znasz może Stefanie Korżawską? A ściślej jej książki i porady odnośnie ziółek?
Pozdrawiam,Elżbieta
Zielony1111
100p
100p
Posty: 113
Od: 6 gru 2011, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam się i pytam o sąsiedztwo dla porzeczek

Post »

W jakiej odległości posadzić rząd czerwonych porzeczek obok rzędu śliw na ałyczy,3m wystarczy?
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam się i pytam o sąsiedztwo dla porzeczek

Post »

Zależy co chcesz robić między tymi rzędami..? Jeżeli tylko przejść to odległość pewnie mogła by być sporo mniejsza.
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam się i pytam o sąsiedztwo dla porzeczek

Post »

Witam. Odświeżam wątek. Chciałabym w tym roku w rzędzie porzeczki czarnej, między nimi, wykorzystać wolne miejsce.
Do tej pory było "zatrawione", jednak część tego rzędu i tak mieści się tuż za warzywnikiem i nie ma tam nawet jak kosić. Czy mogę delikatnie zdjąć darń w całym pasie gdzie rosną porzeczki i delikatnie spulchnić ziemię, dać kompost i posadzić między porzeczkami jeszcze inne rośliny? czy jednak takie zabiegi mogłyby uszkodzić krzaczki?
Myślałam, żeby pomiędzy posadzić truskawki i/lub czosnek niedźwiedzi. Tak samo chcę zrobić w innym miejscu gdzie mam porzeczkoagrest i agrest, chcę miejsce wokół nich odtrawić i posadzić tam coś co będzie z nimi wspólgrało, czytałam że na agrest dobrez wpływa pomidor to może ze dwa krzaczki pomidorka?
Co o tym wszystkim sądzicie?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”