Maliny jakie odmiany polecacie ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Witam.Ja również próbowałam z Polaną i też nic z tego nie wyszło.Owoce małe,niewielki zysk.Szkoda zachodu :shock:
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Georginia pisze:Witam.Ja również próbowałam z Polaną i też nic z tego nie wyszło.Owoce małe,niewielki zysk.Szkoda zachodu :shock:
Dość zaskakująca opinia... i szukam przyczyny :roll: Być może wspominasz o owocach na dwuletnich pędach... 'Polana' jest wszak odmianą powtarzającą,lecz głownie owocuje na pędach jednorocznych. I dojrzewanie owoców zaczyna się w połowie sierpnia, a kończy wraz z pierwszymi przymrozkami (które uszkadzają zawiązki). Z tych pędów zbieramy najcenniejsze, duże i smaczne owoce... dopiero późną jesienią (to już ze względu na temperatury i światło) smak ulega pogorszeniu.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Georginio, to chyba coś nie tak Ci poszło z uprawą. Mam Polanę i Polkę i szukam odmiany Polesie (u nas nie sposób ją kupić). Wg mnie Polana rośnie silniej od Polki, ale Polka ma słodsze owoce. Ub. rok był kiepski przez tę pogodę, większość kwiatów była porażona przez szarą pleśń (chyba), uchowały się tylko niedobitki.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
ewica65
50p
50p
Posty: 67
Od: 15 lis 2009, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prato - Italia

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Kupiłam sobie w supermarkecie sadzonkę żółtej malinki (nie wiem jaka odmiana, bo mój włoski supermarket pofatygował się tylko aby napisać "malina żółta" i cześć). Chciałabym to sobie posadzić na balkonie w dużym pojemniku. Czy jest wśód Was jakiś super ekspert od malinek i mógłby mi powiedzieć, czy taki eksperyment w ogóle się uda? Zaznaczam, że nie dysponuję ani hektarami, ani polskim Biohumusem. No i przyznam się też do morderstwa na trzech sadzonkach w zeszłym roku... No, zdechły mi, no...
Ale ja naprawdę uwielbiam malinki i nadziejana własny owoc z własnego krzaczka jest silniejsza od jakiejkolwiek logiki...
Ktoś mnie oświeci w temacie?
ewica65
Awatar użytkownika
henyk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 gru 2009, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Witam wszystkich
Kupiłem w markecie malinę odmiany Vetten. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy warta jest uprawy amatorskiej?
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Ja mam odrobinę tej odmiany.Maliny dorodne,ciemnego koloru.Łapią trochę szarej pleśni bo były niepryskane.na razie nie widzę objawów zamierania pędów.Myślę,że potrzebują uzupełniania nawożenia.Ale dawniej miałam odmianę Canby.Owoce były mniejsze od Veten ale takie plenne,że dopiero teraz dostrzegam różnicę i soku miały więcej.Są w sprzedazy ale lepiej kupować sadzonki ze szkólki niż od sąsiada bo chodzi o to aby sadzonek nie pobierać z siewek a z odrostów korzeniowych-potem lepiej owocują.To tyle co wyczytałam gdzieś tam w artykułach. :wit
Awatar użytkownika
henyk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 gru 2009, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Dziękuję za informację

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Tak chodziło o uzyskanie owoców wcześniej niż plon główny na pędach dwuletnich.Przycięłam je w połowie wiosną i z tych pędów wyrosły nowe i one miały wcześniej owocować.Plon główny miał być na pędach jednorocznych,wyrosłych u podstawy krzewu i te malinki były ok.To tymi wcześniejszymi byłam rozczarowana.A nazywają się powtarzające? :;230 :;230
Fioletowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 25 lut 2010, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Mam pytanie: cy malina Pokusa owocuje na pędach zeszłorocznych czy tegorocznych.
Dziękuję z góry.
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Fioletowa pisze:Mam pytanie: cy malina Pokusa owocuje na pędach zeszłorocznych czy tegorocznych.
Dziękuję z góry.
Na tegorocznych.
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Mam parę krzaczków pokusy i ten dziwoląg wcale się nie rozmnaża! Wyrasta z niego ledwo po jednym pędzie :? Owoce super wielkie i smaczne. U mnie na jednorocznych owocuje bardzo późno a na dwuletnich wcześnie ;:108
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

gienia1230 pisze:Georginio, to chyba coś nie tak Ci poszło z uprawą. Mam Polanę i Polkę i szukam odmiany Polesie (u nas nie sposób ją kupić). Wg mnie Polana rośnie silniej od Polki, ale Polka ma słodsze owoce. Ub. rok był kiepski przez tę pogodę, większość kwiatów była porażona przez szarą pleśń (chyba), uchowały się tylko niedobitki.
Gieniu odmianę Polesie sprzedaje Markiewicz,niestety sprzedali już wszystkie sadzonki.Będzie dostępna jesienią a zapisy na nią będą od lipca.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jakie odmiany maliny polecacie ?

Post »

Dzięki Andy za namiary- zapisy - aż tak??. Wiesz coś bliżej o tej odmianie?
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”