Maliny jakie odmiany polecacie ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

mam 2 stare krzaki malin [pamiątka po mojej Mamie] chciaabym zeby pozostały już 4 rok je przycinam prawie do ziemi na jesień, a one prawie mi nie odbijają gałązka góra 2. Malin może mają garść i to byle jakie.Mają może kilkanaście lat może czas je wykopać ;:88
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Grażynko ja polecam Ci malinę POLKA.
Jest to nowa odmiana bardzo smaczna i ma bardzo duże owoce.
Polana też jest malina smaczną,
ale owoce są trochę mniejsze.
Zresztą przejrzyj ofertę.
Jest w czym wybierać.
morzedzungli
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 lip 2006, o 12:35

Malina laszka czy ktoś już ją ma? Jak rośnie, jak plonuje

Post »

Witam wszystkich!

Malina laszka czy ktoś już ją ma? Jak rośnie, jak plonuje? Jest to nowa odmiana.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada w swoim ogrodzie malinę laszkę? Jestem ciekaw jak rośni i jak plonuje, będę sadził ją na jesień.

Oto co napisał o niej zmoderowano/jagusia111 :

Odmiana bardzo wczesna, silnie rosnąca, sztywno pędowa. Owoce bardzo duże i duże - długością przekraczają nawet 4 cm, jasne, stożkowe, wydłużone, smaczne. Masa owoców osiąga nawet 12 g. Plenność bardzo wysoka - do 20 t/ha.

Uczulonych na ukryte reklamy informuję ze nie jestem pracownikiem zmoderowano/jagusia111 i nie jest to reklama tak jak zarzucono mi to w temacie o gruntowym wymieniku ciepła, powołuję się na tą szkółkę ponieważ posiada licencję na rozmnażanie i obrót tą odmianą.


morzedzungli
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Wczesne maliny

Post »

Podpowiedzcie, jaka odmiana malin owocuje najwcześniej?
Waleria
Rolnicz :)
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 wrz 2007, o 20:46

Post »

Taką najpopularniejszą wczesną odmianą jest ZORZA, a z ciekawostek proponuje żółtą odmianę malin PORANNA ROSA.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Co do PORANNEJ ROSY to sadziłam na wiosnę i jakiś tydzień temu jadłam pierwsze owoce :lol: Tak więc natura potrafi płatać figla :wink:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Dziękuję, o Zorzy nie słyszałam, ale dzisiaj byłam w ogrodniczym, i postudiowałam ich katalog.
Wg niego, najwcześniejsza jest Malling Jewel. Od przesympatycznej pani z tego sklepu dowiedziałam się, że malin, które owocują na pędach dwuletnich, nie mają i mieć nie będą.
No i jesteśmy w punkcie wyjścia.
Waleria
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

A może jakiś sąsiad będzie wykopywał część swoich (aby nie były za gęstę) i można będzie od niego wziąść lub odkupić sadzonki. Choć z własnego doświadczenia wiem, że z sąsiadami różnie bywa :wink: Może od znajomych albo na Allegro kupisz :?:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
allize
50p
50p
Posty: 58
Od: 3 lis 2006, o 14:09
Lokalizacja: Oświęcim

Post »

Mam maliny dwuletnie, jakąś bardzo starą odmianę (nazwy nie znam), bardzo słabo owocują, ale owoce są bardzo smaczne i dojrzewają końcem czerwca lub początkiem lipca.
olenka33
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 wrz 2007, o 14:35
Lokalizacja: Pomiechówek

Post »

Jak się już zdecydujesz na jakąś odmianę to polecam stronę gdzie jest sporo odmian malin... wbij w google "markiewicz" - dobre gospodarstwo z tradycjami, pewna czystość odmianowa (mają też jeżyny i oczywście truskawki)

Wczesna jest Polka
olenka33
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

To w miarę normalna cena, ja wczoraj kupowałam Poranną Rosę za 3,30 - reszta była w takiej samej cenie. Na Allegro niestety koszy przesyłki dochodzą, więc jeśli kupujesz małą ilość to tak średnio się opłaca.
lotta
500p
500p
Posty: 592
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Też uważam, że jest to normalna cena za sadzonkę maliny. Taniej to może być większa ilość bezpośrednio w szkółce.
JolantaJ
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 kwie 2008, o 13:06
Lokalizacja: Opatówek

Malina VETEN Norweska

Post »

Mam problem. Na allegro kupiłam sadzonki malin o nazwie VETEN Norweska. nigdzie nie znalazłam wzmianki na temat tej odmiany- jak ją hodowac, w którym okresie owocuje, czy postępowac z nią jak np. z Polaną. Nie dostałam instrukcji od sprzedawcy. Proszę o pomoc w tej sprawie.
Życzliwa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”