Jabłoń zwana"cukrówką"

Drzewa owocowe
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Sorry Vinetou :D . Od tego zależ, czy drzewo urośnie czy krzaczor :D
martin79
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Ja też od dawna poszukuję tej odmiany. Owoce miała podobne jak na zdjęciu ,tylko z tego co pamiętam był leki rumieniec. U ojca w sadzie rosły i kosztele z tym że cukrówki wcześniej dojrzewały. Niestety tego sadu już dawno niema. Ale może kiedyś na taką jabłoń trafię.Skierwies możesz spróbować okulizacji jest owiele prostsza i zawsze jest fajnie mieć dwa rodzaje jabłek na jednym drzewie.
To i owo opuncjowo Marcina
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Jedna starsza z moich cukrówek kwitnie,zobaczymy czy coś z tego będzie.

Obrazek

Obrazek
LEGENDS NEVER DIE
Aruns
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 10 sie 2013, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wysoczyzna Gdańska

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Ciekaw jestem, czy dałaby się rozmnożyć z sadzonki zielnej? Teoretycznie pęd z piętką może się dość łatwo ukorzenić.
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Witam wszystkich,byłem po 5-ciu latach nieobecności przy tej jabłonce z której mam materiał.Drzewo już jest stare,część konarów już uschła a na dodatek susza w tym roku sprawiła,że jabłek prawie nie było,zdążyłem zerwać tylko 2.Jeszcze im parę dni brakowało do ideału,ale wolałem nie ryzykować,osy jak szarańcze tam wszystko żreją.
Przedstawiam zdjęcia,jabłonki i owocu.Te zdjęcia bardziej żółte to przez inną ekspozycję aparatu(pod słońce czy cośtam:)...jabłko było zielone jak na trzech zdjęciach...przez suszę owoc był mały,jak widać...




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Obrazek

Obrazek
Kwitnie,miałem zrobić ładniejsze zdjęcie jak jest burza kwiatów ,ale już część opadła :)
LEGENDS NEVER DIE
AntoniD
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 13 paź 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Wiśnicz - małopolska

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Cukrówkę litewską udało mi się kupić zeszłej jesieni w Arboretum w Bolestraszycach. Nie było jej w wykazie sprzedawanych odmian ale kilka sztuk sadzonek było wystawionych do sprzedaży. Jest nadzieja, że będzie rozmnażana w kolejnych latach.
huhuguasi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 paź 2016, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Jabłka bardzo podobne do kronselki
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Czy jabłoń cukrówka to inaczej antonówka cukrowa?. Czy cukrówka ma w ogóle coś wspólnego z antonówką?
elma27
ZBANOWANY
Posty: 121
Od: 14 cze 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: MAZOWSZE

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Rosnącą na Podlasiu, starą jabłoń odpowiadającą mniej więcej opisom zidentyfikowałam ( nie jestem do końca pewna czy prawidłowo ) jako odmianę Doneszta. Porównywałam z jabłonią z kolekcji Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Ale to sprawy nie ułatwia, sadzonek nie spotkałam nigdzie a chętnie bym kupiła :wit
Magda
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Takie niszowe odmiany są praktycznie nie do kupienia.
Proponuję zamiast tego byś ucięła pędzik jednoroczny z tego co znalazłaś i chcesz mieć swoje i przechowała to w ogrodzie położone na ziemi bez trawy/piasku, przykryte deską w zacienionym miejscu, a na wiosnę jak ruszy wegetacja zaszczep na jakieś drzewko. Może być zakupiona w tym celu Antonówka na podkł. półkarłowej (M26, P2). Ja będę szczepił na drzewkach które po zaowocowaniu okazały się innymi odmianami niż te co miały być.Szczepienie jest dość łatwe, tylko trzeba wpasować się w optymalny termin.
Moim zdaniem kupowanie drzewek na alle... daje 10% szansę iż przyjdzie odmiana choćby podobna do deklarowanej.
elma27
ZBANOWANY
Posty: 121
Od: 14 cze 2016, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: MAZOWSZE

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

Pewnie na szczepieniu się skończy ;:173 . Chciałam tylko napisać, że to nie koniecznie musi być Cukrówka Litewska, są i inne stare odmiany zasługujące na takie określenia
ARGUS
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 17 wrz 2012, o 07:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poszukuję jabłoni zwanej "cukrówką"

Post »

"Szukacz" zgadzam się z tobą w pełni. Złote szlachetne okazało się po dwóch latach papierówką, a czarna porzeczka czerwoną od razu. Taka szkółka z Rzeszowa. Kupiłem jeszcze inne rzeczy, ale czytając na forum o doświadczeniach innych użytkowników, to też jest ściema. Obiecałem sobie nie kupować nic na a......, Poszukam zrazów, mam trochę starych odmian na wymianę gdyby ktoś potrzebował. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”