Poziomki - uprawa cz. 2

Drzewa owocowe
ewcia16
50p
50p
Posty: 62
Od: 25 mar 2013, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Łodzią,a Bełchatowem

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Witam
Mam pytanie odnośnie przesadzania poziomek,otóż wysiały mi się same tzn dostałam bukszpan i po pewnym czasie zaczęły rosnąć ku mojej radości ,bo pyszne ,ale do rzeczy chodzi o to,że w tym momencie rozrastają się same sobie chciałabym je uporządkować czytałam,że najlepiej w lipcu,ale czekać do lipca?poza tym ciasno im w tym miejscu i myślę ,że przesadzając je były by bardziej plenne to mogę je jakoś na dniach przesadzić doradźcie(nie wiem jaka to odmiana,ale owocowała 2x w ciągu roku)widzę też ,że co raz więcej z ziemi wyrasta małych listków czy czekać aż wyrośnie więcej?

Możliwe ,że był poruszany taki temat,ale to 70 parę stron do czytania,bądźcie wyrozumiali :)

dziękuj, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anika24
50p
50p
Posty: 71
Od: 6 wrz 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Moje poziomki Regina przeniosłam z parapetu w domu na dwór, nie posiadam szklarni ale mam takie prostokąty zbite z desek i na to foliowa góra, teraz tam mają swój domek. Wysiałam je początkiem marca(wkręciłam się w nie czytając ten wątek:), obecnie mają po 3, 4 listki właściwe i chyba dopiero zaczynają się rozkręcać bo wcześniej coś słabo rosły.
Pozdrawiam wszystkich poziomko-zakręconych;)
Pozdrawiam, Anita:)
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poziomki - uprawa

Post »

anika24, to nieźle rosną te twoje urwisy...bo moje wysiane pod koniec stycznia lub na początku lutego (dokładnie nie pamiętam) to mają po 4 listki i niektórym wychodzą piąte listki ;:145 ...wystawię ich na dwór...może zaczerpną świeżego powietrza i im się polepszy :cry:
Awatar użytkownika
anika24
50p
50p
Posty: 71
Od: 6 wrz 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Poziomki - uprawa

Post »

monberka może mają nieodpowiednią ziemię? To dopiero początek mojej przygody z poziomkami ale zauważyłam że jak podłoże im nie pasuje to wtedy stoją w miejscu, zwłaszcza jak są małe. Myślę że spacerki na pewno im nie zaszkodzą. Swoje dałam pod folię bo wydaje mi się że tam będą miały lepsze warunki do wzrostu, wilgotność powietrza, więcej światła i miejsca.
Pozdrawiam, Anita:)
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poziomki - uprawa

Post »

tzn. one rosną, ale tak po prostu powoli...chyba, że to w moich oczach tak się dzieje :shock: bo ja po prostu chciałabym już mieć wszystko szybko i wielkie od razu ;:124
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 634
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Poziomki - uprawa

Post »

monberka To nie takie hop siup, trzeba swoje odczekać :D, ale jaka później radość i zadowolenie że od nasionka do owocu ja sama wyhodowałam :tan
  • Pozdrawiam Jurek
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poziomki - uprawa

Post »

no właśnie...dobrze mówisz..to nie takie hop siup...ja pierwszy raz siałam w tym roku poziomki, więc może dlatego taka niecierpliwa jestem...dla mnie to rekord już te 4 listki właściwe, a co mówić o owocach ;:1 czyste szaleństwo ;:112
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Poziomki - uprawa

Post »

ewcia16 pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie przesadzania poziomek,otóż wysiały mi się same tzn dostałam bukszpan i po pewnym czasie zaczęły rosnąć ku mojej radości ,bo pyszne ,ale do rzeczy chodzi o to,że w tym momencie rozrastają się same sobie chciałabym je uporządkować czytałam,że najlepiej w lipcu,ale czekać do lipca?poza tym ciasno im w tym miejscu i myślę ,że przesadzając je były by bardziej plenne to mogę je jakoś na dniach przesadzić doradźcie(nie wiem jaka to odmiana,ale owocowała 2x w ciągu roku)widzę też ,że co raz więcej z ziemi wyrasta małych listków czy czekać aż wyrośnie więcej?

Możliwe ,że był poruszany taki temat,ale to 70 parę stron do czytania,bądźcie wyrozumiali :)

dziękuj, pozdrawiam.
Ja bym te maluchy już przesadzała - teraz. Skoro można pikować siewki z jednym liściem właściwym ( jak ja to robiłam ;:131 ) - co stoi na przeszkodzie aby przesadzić gruntowe ;:108 . Rozsadzaj śmiało :uszy
ewcia16
50p
50p
Posty: 62
Od: 25 mar 2013, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Łodzią,a Bełchatowem

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź Mariolko więc biorę się za pracę czym prędzej

Miłego ciepłego dnia
Awatar użytkownika
romix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 22 paź 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - południe 6a/6b

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Ja też będę rozsadzał, bo w ubiegłym roku posadziłem za gęsto :cry: , ale jeszcze poczekam.
U mnie listki wychodzą z ziemi bardzo niemrawo.
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem (William Szekspir).
Pozdrawiam serdecznie, Romek. Zielono mi
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Słuchajcie a co będzie z samosiejkami w czasie "ogrodników". Czy przetrwają ewentualne przymrozki ? Jeżeli przetrwają - dlaczego musimy czekać z wysadzaniem naszych siewek do gruntu aż do polowy maja ?
Jak to jest :shock:
zmiekina
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 kwie 2013, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Wczoraj zaczęły powoli zielenieć. Dziś już parę ściągnęło łupinę. Dzielnie się trzymają. Mają odpowiednią wilgoć. Może nadrobią stracony czas.
Obrazek

Wiem, że słaba jakość, ale powinno przynajmniej widać rozmazane zielone punkciki...
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Idą w górę - dzielne maluchy ;:215
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”