Kiedy sadzić truskawki

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Nie przychodzi mi do głowy żadne pnącze (z tych istniejących), które generuje tak silne pędy (a nie pnącza :) ) aby "stały na sztorc"... nie robi tego ani żaden bluszcz, ani np wilec pupurowy, a to przecież bij zabij są prawdziwe pnącza.
Truskawka może co najwyżej tzw wąsy wypuszczać. Jeśli roślina je wypuści długie i ktoś je sobie poprzywiązuje do siatki, to może uzyskać ciekawy efekt, ale określanie tej rosliny jako pnącze to jedna, wielka ściema.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Moje pytanie było retoryczne :D Rozumiem, reklama dźwignią handlu - ale to już trochę wykracza poza ramy przyzwoitości... nie ma truskawek krzaczastych, piennych ani pnących. Jedynie niektórym odmianom, wytwarzającym długie rozłogi można nadać formę pienną - jeżeli odpowiednio będziemy je formować i prowadzić przy podporach (drabinki, pergole, siatki i konstrukcje metalowe)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

W innym wątku wyraziłam już swoje zdanie na temat pnących truskawek! W tym roku już się nie będę wygłupiać i pracowicie, na klęczkach przeplatać rozłogów (wąsów) tych niby pnących truskawek przez oczka siatki. Owszem, na tych rozłogach w miejscu zgrubień pokazywały się listki i na tym koniec, żadnego kwiatka! Gdyby te rozłogi leżały na ziemi to by się normalnie ukorzeniły i byłaby nowa sadzonka. Kwitły i owocowały aż do jesieni te rosnące w gruncie a nie żadne rozłogi. Siatkę już zlikwidowałam, truskawki w ziemi rosną sobie normalnie.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

No się w końcu pochwalę :lol: moimi normalnymi, niepnącymi truskaweczkami :) Kupiłam w tym roku wiosną młodziutkie sadzonki - część trafiła do gruntu a część w skrzynki na balkon. Owoce tych w gruncie są troszkę większe. I już nie mogę się doczekać kiedy spróbuję tej pierwszej truskawy :)

Obrazek
Awatar użytkownika
kobieta56
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Witam !
w kwietniu kupiłam truskawki Honeoye 50 szt ,już kwitły
przez cały czas podlewałam je prawie codziennie,
przekwitły, zrobiły się małe pączki,i nic.( nie ma nawet zielonych)

myślałam że chociaż kilogram zbiorę w tym roku,a ja zebrałam 3 truskaweczki.

Czy wszystko w porządku z moimi truskawkami?
czy może za dużo podlewałam?
Pozdr.
Pozdrawiam
Wanda
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

A którego kwietnia sadziłaś? Może tak wczesne kwiaty po prostu zmarzły, przymrozków tej wiosny nie brakowało.
Marcin221
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 9 maja 2009, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: RADOMSKO

Post »

Właśnie kiedy sądziłaś może za wcześnie, ja posadziłem 200 Hanoye i juz 2 kilo na pewno dojrzało rosną cudnie i nawet majka ochotę sie rozmnożyć, ta odmiana ze względu na wczesne kwitnienie jest narażona na częściowe przemrożenie zawiązków lub kwiatów.
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Obrazek

Moja pierwsza dojrzała truskawa w gruncie z posadzonych tej wiosny sadzonek :) Ale była pyszna ! To ta sama odmiana co na balkonie - ale nie wiem jaka.
Awatar użytkownika
kobieta56
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2007, o 17:38
Lokalizacja: warszawa

Post »

Witam ,nie pamiętam dokładnie kiedy posadziłam,ale chyba ok.15 kwietnia,one jeszcze teraz niektóre kwitną więc chyba nie zmarzły,ale podejrzewam,że jakieś ptaki,bo zauważyłam
pozrywane i podziobane owocki.
w tym roku już chyba przepadło,ale na drugi rok muszę zrobić jakieś "strachy"aby odstraszyć ptaki.
Pozdr.
Pozdrawiam
Wanda
tomass
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 21 maja 2009, o 11:30

Post »

może dziwne pytanie,ale proszę o podanie ceny sadzonki truskawek,niejestem pewny czy te które są teraz w sprzedaży u mnie są nieco zawyżone cenowo.czy połowa czerwca to dobry termin na sadzenie truskawek?
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Jeśli teraz sadzić truskawki to chyba doniczkowane lub ewentualnie z chłodni (frigo). Cena doniczkowanych różni się od zwykłych. Jakie masz te sadzonki? Sprzedajesz je?
Czerwiec na pewno nie jest najlepszą porą na sadzenie, bo juz powinny rosnąć. Wyjątkiem jest sadzenie chłodzonych sadzonek na zbiór opóźniony.
tomass
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 21 maja 2009, o 11:30

Post »

nie sprzedaję,chciałbym kupić i stąd moje pytanie ile a właściwie jaka jest cena ( normalna) sadzonek, jeśli połowa czerwca nie to kiedy lipiec,sierpień?
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Normalna cena z jaką się spotkałam to 40-70gr w szkółkach za sadzonkę kopaną (kwiecień lub wrzesień). Doniczkowane są droższe, 80gr-1zł (są po 10 szt. razem). Doniczkowane możesz sadzić obojętnie kiedy, o ile tylko są w sprzedaży. Na przykład zobacz www.krzewinski.pl - ja tam kupowałam.
W sklepie "normalnym" to bywają po 1.50, a nawet 3.50 za sztukę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”