Podkładka dla czereśni

Drzewa owocowe
tomest
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 gru 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

Czy możecie napisać jak owocują Wam czereśnie na antypce (popiel czy innych) w porównaniu do innych podkładek - kiedy weszły w owocowanie, jakość owoców itp.
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

'Łutówka' na Popielu weszła drugim roku po posadzeniu. Owocowanie wydaje się regularne, z pominięciem tego roku - szalała Blumeriella.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
tomest
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 gru 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

Dzięki, ale chodziło mi o owocowanie na antypce Popiel czereśni, a nie wiśni. Szukam dobrej podkładki czereśni, bo mam na colcie i boję się, że może przemarznąć, dlatego jeśli będę sadził, to raczej nie na colcie - może antypka - ale strasznie mało w Polsce o tym informacji. Antypki są różne i czereśnie na nich różnie rosną i owocują, dlatego zależy mi na informacjach - najlepiej doświadczeniach - odnośnie Popiela czy Piasta, czy innych dostępnych u nas antypek.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

A powiedz mi Kolego skąd Ty tego Piasta czy Popiela weżniesz? Bo ja próbuję już od dłuższego czasu kupić i nic nie dostaniesz poniżej 10 tys sztuk.

Pozdrawiam serdecznie
tomest
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 gru 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

Drzewka to sprzedaje szkółkarz koło Lubiona Leszek Adamczyk a podkładki też spotkałem ofertę detaliczną w intetnecie, myślę, że wiosną będą oferty, jak będą mieli szczepić.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

A gdzie widziałeś te podkładki Na alledrogo?

Tutaj mamy opis - pisze, ze jest silnie rosnąca. Ja mam opinie od jednego z sadowników również, ze daje silnie rosnące drzewa. A Jago z Lusowa mówią, ze to skarlające podkładki: http://www.podkladkikwalifikowane.pl/cz ... pka-popiel

Trochę zadziwiające, nieprawdaż?

Pozdrawiam serdecznie
tomest
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 gru 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

No właśnie, ja też informacje mam sprzeczne i dlatego pytam, czy ktoś wypróbował czereśnię na antypce. Proszę wpisać w wyszukiwarce "antypka żywopłot" i wyskoczy - 50 szt. za 30 zł. Tam gdzie pisałem emaila mają a. Piast.
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

Przecież temat jest już dobrze opisany na samym poczatku, a nawet zdjęcie przedstawiłem jak zachowuje się antypka wyselekcjonowana w porównaniu do Colta(gdzie widać już na samym początku różnice we wzroście tej samej odmiany), a czereśnie już rosną trochę mniejsze na Colcie niż np. na Ptasiej. Więc antypka już sama w sobie jest podkładką skarlającą, bo chodzi o porównanie do innych podkładek, jak np. Colt, F12, Ptasia. A nie antypki do antypki, choć antypki wyselekcjonowane charakteryzują się dodatkowo lepszymi właściwościami.
tomest
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 21 gru 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

Tytuseee, antypka antypce nierówna, o czym możesz przekonać się czytając porównania różnych antypek, ptasiej i colta, np. tu:
http://www.acta.media.pl/pl/full/7/2014 ... 100143.pdf czy inne badania obcojęzyczne. Widać, że różnice we wzroście i owocowaniu mogą być bardzo duże - nawet 100%. Poza tym colt przy niektórych odmianach np. Burlat daje większe drzewa niż ptasia. To wszystko zależy jaka odmiana i jaka podkładka - dlatego właśnie pytam o Popiela czy Piasta - bo te mogę dostać. Jakie odmiany masz na antypce i jak się sprawują w porównaniu do colta, ptasiej - czy jest więcej owoców?
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

Zgadza się antypka antypce nierówna, ale chodzi mi o porównanie antypki do podkładek jak wyżej wymieniłem.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Podkładka - Antypka Popiel

Post »

Witam ,S_H_A_D , sam robiłeś czereśnie na antypce czy kupowałeś ? ciekaw jestem jakie odmiany można szczepić na antypce i jak się zrastają?
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Podkładki karłowe dla czereśni

Post »

Witam. Przymierzam się do zakupu swoich pierwszych czereśni i mam dylemat co do wyboru podkładki. Z mojej dotychczas zebranej wiedzy dowiedziałem się że obecnie najlepsze karłowe podkładki dla czereśni to PHL-A i Gisela5, z tym że nie dla wszystkich odmian są one dobre. Dla odmian słabo rosnących jak Sylvia lepsza będzie podkładka silnie rosnąca (Colt) a np. dla Vandy PHL-A zamiast Gisela5. Aczkolwiek ogólnie lepsze opinie zbiera podkładka Gisela5. Interesują mnie odmiany czereśni, które będą dobre dla mojej żony i przyszłych dzieci czyli smaczne i duże (żona często wspomina mi o babcinej 50-letniej czereśni o owocach wielkości śliwki) - czyli tu mam na oku:
* Techlovan,
* Sunburst
* Tamara
* Staccato
* Dacznica (żółta)
* Rainer
.. oraz coś dla mnie na nalewki i wina:

* Techlovan
* Kordia
* Hedelfińska
* ... jakieś inne propozycje?

Chcę żeby drzewka były małe, by móc łatwiej chronić przed ptactwem i by więcej drzewek zmieścić na działce. Czy robił ktoś rozeznanie jakie podkładki dla jakich odmian najlepiej się sprawdzą? Nie mogę doszukać się na forum wątku o podkładkach czereśni, widzę tylko temat dla jabłoni.
danny239
50p
50p
Posty: 60
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

podkładka czereśnie

Post »

mam pytanie mianowicie na jakiej podkładce najlepiej zaszczepić lub zaokulizować czereśnię, aby urosła duża i silna, chodzi mi o podkładkę silnie rosnącą, chce taką czereśnię wyhodować jakie były popularne dawniej a nie takie jak obecnie na karłowych podkładkach, które sa słabe i zdychają szybko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”