Brzoskwinia 'Redhaven'

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
trek111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 12 cze 2014, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brzoskwinia 'Redhaven'

Post »

Jestem tu nowy, mam problem z brzoskwinia, posadziłem ja w marcu....i do tej pory stoi i nic nie wypuszcza (ani listeczka), ale wiem że żyje, bo tam gdzie wychodzą odnóża gałązek są powiększające się zielone przebarwienia kory...nie wiem co jest grane...wszystkie drzewka, które posadziłem pięknie się przyjęły, a właśnie BRZOSKWINIA 'REDHAVEN'- ciągle stoi i nic. Co jest grane? http://images63.fotosik.pl/1067/fc7d11f77826d9bf.jpg
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, o 14:03 przez ERNRUD, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Popoprawiałem wyrazy. Stosuj polskie znaki.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Brzoskwinia Redhaven'

Post »

Ja nie jestem tu nowa,dlatego serdecznie Cię witam i proszę nie pisz drukowanymi literami oraz używaj prawego Alta na swojej klawiaturze,korzystaj z interpunkcji zamiast wielokropków i zaczynaj zdania z wielkiej litery.
Wstawiaj zdjęcia w dopuszczalnej regulaminem wielkości (max. 900 x 600 pikseli)bo inaczej nie możemy ich nawet obejrzeć.

Zapraszam Cię do poznania Regulaminu forum,tam znajdziesz odpowiedź na ewentualne pytania.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Brzoskwinia Redhaven'

Post »

Spróbuj przyciąć którąś z gałązek bocznych, ewentualnie przewodnik - jeżeli drewno jest martwe to raczej nie zacznie rosnąć. Drzewka można reklamować do końca czerwca następnego roku po wyprodukowaniu więc zostało na reklamację dwa tygodnie.
trek111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 12 cze 2014, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoskwinia Redhaven'

Post »

Z reklamacja nie ma problemu, bo Sprzedawca powiedział mi ze mam poczekac do jesieni, jak nie da oznak zycia to przysle mi nowe drewko.
Ja ja juz przycinałem na bocznych gałazkach, i ono żyje i przewodnik też, wszysko zyje, cholera tylko nie chce wypuscic listka,zawzięła sie i chyba obraziła...;(
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Brzoskwinia Redhaven'

Post »

Dopuszczasz błąd przy sadzeniu- nie dość ubita ziemia- powietrze przy korzeniach? Mocne podlanie to nie to samo...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
trek111
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 12 cze 2014, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoskwinia Redhaven'

Post »

Błąd przy sadzeniu???Może.... Dzisiaj jeszcze poskacze przy tym drewku zeby go bardziej dobic zeby ziemie mial jak skałe...Ale w tym samym czasie sadziłem 15 innych drewek i kazde sie przyjęły,(tylko Sylvia sie ociaga troche i jeszcze jedna czeresnia nie wypuscila mi nic, ale ona totalnie skapcaniała...)Najlepiej przyjęły sie jabłonki i morele a własnie czeresnie sa chyba bardzo delikatnymi drewkami i trzeba sie z nimi obchodzic jak z jajkiem...
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Brzoskwinia Redhaven'

Post »

Ja taką brzoskwinię też REDHAVEN miałem w zeszlym roku i dopiero na przełomnie czerwca i lipca z oczek wyszły mi skromne listki a dzrewo wygladało gorzej jak to na zdjęciu. Ja ją jednak bardzo czesto podlewałem. Co do czereśni zauważyłem, że te sadzone jesienią przyjmują sie lepiej niż te na wiosnę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”