Truskawki - choroby

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Truskawki - choroby

Post »

A u mnie tak wyglądały krzaki podgryzione przez pędraka lub turkucia. W tym roku pędraki chrabąszcza majowego zniszczyły mi ok. 40 % nasadzeń. Podnieś zwiędniętą sadzonkę i sprawdź czy korzeń nie jest wyjedzony-taka sadzonka bardzo łatwo wychodzi-a potem pogrzeb w tym miejscu-na głębokości 2-4 cm znajduje się żerujący biały pędrol :evil:
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawki - choroby

Post »

Wszystko możliwe bo i u mnie 2 lata temu pędrak narobił sporo strat , popryskane były Dushbanem po zbiorze i pomogło i teraz przed sadzeniem pryskamy ziemię tym opryskiem i jest dobrze
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
przemko2108
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2013, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Truskawki - choroby

Post »

Witam serdecznie jestem początkującym Ogrodowiczem :) mam dużą działkę (pole) które było bardzo dawno nie obrabiane postanowiłem zasadzić sobie truskawki i boje się że zrobiłem coś źle a zrobiłem tak przekopałem ziemie , przejechałem glebogryzarką nawiozłem kompostu kiszonki dałem nawozu typowo do truskawek to jeszcze raz przejechałem glebogryzarką i polałem dużą ilością wody na to dałem agrowłóknine miałem sadzonki od cioci z ogrodu od jej truskawek ( flance) zasadziłem je i podlałem mam już je 2 dni i cały czas są opadnięte i liście uschnięte czy one odżyją ??? co robić podkreślam że są podlewane codziennie
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawki - choroby

Post »

Po takich nieużytkach to lubią być robale w ziemi i nie zaszkodziłoby popryskać Dursbanem tylko ze ten środek nie jest łatwy do kupienia bo trzeba mieć świadectwo ukończenia szkolenia ochrony roślin.
Sadzonki były zdrowe?Jeżeli podlewane to mam nadzieję że się przyjmą nie szkodzi że obeschnięte liście ważne czy wypuszczają ze środka nowe
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
przemko2108
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2013, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Truskawki - choroby

Post »

Powiem tak jak przekopywałem ziemie to było troszkę glizd nic poza tym sadzonki mają już cztery dni i jeszcze nic nie widzę by cokolwiek by się zmieniło. Czy glizdy to jakieś zagrożenie ???
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawki - choroby

Post »

Dżdżownice są bardzo pożyteczne , warto poczytać http://www.sciaga.pl/tekst/61917-62-rola_dzdzownic
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
jacekhikisz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 cze 2014, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z truskawką pnącą - potrzebna pomoc

Post »

Witam serdecznie.
Dokładnie miesiąc temu posadziłem sadzonki truskawek Montery (wiszące). Posadziłem je w dużych donicach, w których na dnie jest warstwa drenażu z keramzytu. Wszystkie sadzonki się przyjęły. Pojawiają się nawet już pojedyncze kwiaty. Martwi mnie jednak jedna rzecz. Zauważyłem jakiś czas temu, że niektóre liście dostają na brzegach brązowych plam co więcej wczoraj część liści (nawet tych zielonych) zwiędła. Obawiam się że może to być jakaś choroba.
Dodam jeszcze że truskawki podlewam tak aby ziemia była stale wilgotna ale nie przesączona wodą. Tydzień temu zastosowałem nawóz oparty na guanie ptaków, przeznaczony właśnie dla truskawek.
Przesyłam dwa zdjęcia, które pokazują jak wyglądają niektóre krzaczki truskawek.

Bardzo proszę o porady i pomoc.

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”