Leszczyna z pędu

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
agawa76
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: Wielkopolska pd.

Leszczyna z pędu

Post »

Podepnę się pod temat leszczyny. Wiosną przycięłam leszczynowego bardzo długiego wilka. Ucięłam z niego taki 1,5 m kawałek i tknęło mnie, żeby wstawić do wody. Gałąź wypuściła listki z wszystkich pączków jakie miała. Zastanawiam się, czy ma szansę się ukorzenić a potem normalnie owocować?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy to leszczyna?

Post »

agawa76 -tak ma szansę ,wiesz w świecie roślin to jest tak że niektórzy patyk wsadzą i rośnie a inni cudo i nic z tego ,także należysz do tych pierwszych . Co do owocowania odpowiem Wam obojgu.Otóż przez lata pracy i obserwacji z leszczynami opowiem Wam parę zdań.
1.Najczęsciej siewki to totolotek w stronę czegoś gorszego o 99% czyli 1 % że będzie coś lepszego ,siewki z orzechów ,w jaki sposób wyrastają nie muszę mówić. Nie powtarzają cech genetycznych matki.
2.Rośnie tego pełno i ludziom żal się robi ,że szkoda i wykopuje ale:
-długo wchodzi w stan owocowania
-orzechy małe i twarde
Można się pokusić o mała karpę ale czegoś wartościwego a tak to tylko na żywopłot i ścianę zieleni.Miałem i ja kilka takich leszczyn-orzechów jak na lekarstwo to rosną ale jako żywopłot ,jedna poszła pod pień ,bo krzak potężny ,trzy orzechy na krzaku takie wielkie :wink: ,że mogłem palce jeszcze wsadzić do gemby i gwizdać :;230 i chorowała także się pożegnaliśmy .dziś rośnie Czerwona Syrena.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
agawa76
50p
50p
Posty: 50
Od: 15 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: Wielkopolska pd.

Re: Czy to leszczyna?

Post »

robertP2 - gdybyś wiedział, ile ja takich patyków leszczynowych z premedytacją wsadziłam do ziemi przez ostatnie 2 lata i... nic :? Gałąź przygięłam do ziemi i też nic. Więc może tym razem się uda... Nie wiem tylko jak długo mogę/powinnam trzymać tego kijka w słoiku z wodą :?: Kijek z pączków wypuścił już gałązki z kilkoma listkami na każdej. Nie widzę żadnych korzonków, a bez tego chyba nie ma co wsadzać w ziemię? Skoro pojawiła się szansa na drzewko to nie chciałabym jej stracić przez nadgorliwość albo bezczynność ;:218
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy to leszczyna?

Post »

Ano mogę przypuszczać,że podobnie jak ja trzymałem winorośl,kilkanaście dni w słoiku z wodą,potem ukorzeniacz i hyc do doniczki.Leszczynę lepiej i szybciej rozmnażać z karpy.Kawałek wykopujesz jak widać rozwidlenie pędów i hyc do ziemi.
Ja używam z tej grupy
http://e-hortico.pl/ukorzeniacz-aqua-b-500g.html

http://e-hortico.pl/ukorzeniacz-aqua-ab-100g.html


( nie jestem związany z w.w firmą ,link podany w celu zobrazowania produktu)
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”