Dwa drzewa owocowe sadzone razem

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dwa drzewa owocowe sadzone razem

Post »

Witajcie. Jesienią, z głupia frant, kupiłem morelę Aurora. Dopiero później dowiedziałem się, że jest samosterylna tj. potrzebuje zapylacza. Chciałem się jej już pozbyć, bo nie mam miejsca na kolejną morelę, ale trochę szkoda to raz, a dwa, pomyślałem, czy by nie zaszczepić na niej jakiejś innej odmiany, tak jak to ostatnio jest modne z jabłoniami.
No, problem w tym, że ze zrazami ciężko, a i szczepić to ja nie umiem, pomóc nie ma kto, więc pomysł upadł.
Za to sąsiad podpowiedział, żeby się nie szczypać, tylko przy okazji przesadzania w ten sam dołek, razem, wsadzić inną odmianę.
Jak na takie coś zapatrują się bardziej doświadczeni? Ma to sens?
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dwa drzewa owocowe sadzone razem

Post »

Nie dałbym w ten sam dołek, ale powiedzmy blisko, np. o metr. Będzie trzeba pilnować, usuwać konary idące w stronę sąsiedniej lecz poza tym bez problemu będą rosły. A jeśli przypadkiem któraś padnie, to jest druga na zaś. Dlatego tą drugą radzę samopylną wybrać :wink:
:wit
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dwa drzewa owocowe sadzone razem

Post »

I taki właśnie był plan z samopylną. Dzięki za radę:)
S_H_A_D
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 670
Od: 7 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Dwa drzewa owocowe sadzone razem

Post »

Pitoleusz też wpadłem na taki pomysł, dlatego zapraszam Cię do mojego tematu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 46&start=0 gdzie trochę szerzej podyskutowaliśmy nad sensem takiego postępowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”