Przesadzanie truskawek

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

majs
Im dalej w temat, tym ciemniej mi się robi ;:219 Termin "uprawy sterowane" , to jakaś nowość? Jak masz jeszcze troszeczkę anielskiej cierpliwości, to wytłumacz, proszę ?
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Uprawy sterowane- chodzi o kasę wiadomo że najlepsze pieniądze płacą za pirwesz truskawki( tak jak za nowalijki) i później na końcu sezonu jak owoców jest już coraz mniej na rynku. Do przyspieszenia zbiorów sadzone są wczesne gatunki sadzone często na podwyższonych zagonach z czarna folią i to wszystko okryte jest agro i niejednokrotnie na to jeszcze folia dziurawka.
Do opóźnienia terminów zbioru(znów chodzi o kasę) Sadzi się A+ sadzonki wczesnych gatunków, które owocują po około 8 tyg od posadzenia, sadząc np.w lipcu zbieramy na koniec sierpniu. inna metoda to dokładne obsypywanie późnych gatunków słomą tak aby nie dostawało się do nich światło i odkrywanie w odpowiednim terminie. Są jeszcze i inne metody.
Pracy dużo ale i zarobki dużo większe, kasa kasa i jeszcze raz kasa.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Rozumiem. Zupełne przeciwieństwo ogrodników przydomowych :lol: Dziękuję i pozdrawiam.
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

ona_Z
No chyba nie do końca przeciwieństwo, Myślę że każdy z ogników przydomowych nie miałby nic przeciwko zbieraniu truskawek od czerwca do np połowy sierpnia.
Zabawa z A+ czy zaciemnianie truskawek to lekka przesada w ogródku.
Ale posadzenie kilku odmian o różnej porze dojrzewania to chyba nie głupi pomysł, można zajadać się owoce dużo dłużnej, a każda odmiana smakuje i wygląda inaczej.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

majs chyba źle się wyraziłam. Chodzi mi o to, że taki przeciętny ogródkowicz ( jak ja) ma oprócz jakichś zbiorów sporo uciechy. Zakładając, że lubi, to co robi. W dużych gospodarstwach towarowych ważniejszy jest rachunek ekonomiczny.
Googlałam trochę, żeby zobaczyć jak wyglądają konkrety w uprawach sterowanych ale niewiele zobaczyłam. Jak masz jakies linki traktujące o tym temacie, to będę wdzięczna za podrzucenie ( zdjęcia czy filmy). Nie, żeby zaraz chciała produkować frigo w domowej zamrażarce ... :wink: Ale temat ciekawy i wart wg. mnie zgłębienia.
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

ona_Z
W necie same ogólniki
http://www.projektoskop.pl/a-350-sterow ... kawek.html
Reszta, kto chce się swoją tajemna wiedzą :wink: dzielić na ogólnodostępnym forum :)
Dobrze się wyraziłaś,jedni robią coś dla przyjemności inni dla kasy takie życie.
Znam kilku plantatorów którzy są prawdziwymi pasjonatami.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

majs pisze:
Znam kilku plantatorów którzy są prawdziwymi pasjonatami.
Też znam takich. Tylko, że ci moi produkują mleko.

Dzięki za linka :)
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

ona_Z
To też jest troszkę tak że na małym kawałku można robić wiele eksperymentów, na kilku hektarach już jest trudniej i o czas, ludzi no i to też kosztuje.
Jak chcesz jeszcze coś wiedzieć to chętnie odpowiem siedzę w tym temacie już 20 latek.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

majs - sam tego chciałeś ... :wink:
Czy na podstawie pokroju krzaczka truskawki (bez kwiatów i owoców) można poznać odmianę ?
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

ona_Z
Może i są tacy magicy, choć przy tej ilości gatunków? Ja na pewno nie podejmę takiego wyzwania, ale nie mogę powiedzieć, że ktoś taki nie istnieje. Poczekaj aż zaczną owocować, wiedząc kiedy owocują, jak wyglądają i smakują, może odkryjesz jaki gatunek rośnie w ogródku.
brak polskich znaków
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Po terminie owocowania po liściach kilka odmian można rozróżnić.
Ja uprawiam tak w granicach 10 rów obecnie mam dużo mniejszy kawałek, troszkę dosadzę ale bardzo lubię eksperymentować i miec duzo odmian.
ona_Znawet przy małej ilości tak dla siebie dobrze mieć różne odmiany o różnym terminie owocowania a wczesne dodatkowo przykryć agrowłókniną , chociaż u mnie w tamtym roku przykryte bardziej grzybowe choroby atakowały
Awatar użytkownika
ona_Z
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 kwie 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

majs
A więc, nie ma rady, trzeba czekać ... Sama, to raczej nic nie odkryję. Ale jak już będę miała dokumentację fotograficzną, to poproszę o pomoc.
Mam jeszcze jedną prośbę; w jakimś wątku ( nie mogę go teraz znaleźć) czytałam, że truskawki powtarzające, to takie, które sukcesywnie kwitną i owocują w czasie okresu wegetacyjnego ciurkiem. Wydawało mi się, że powtarzające, to kwitną 2 x ... ? A jak jest naprawdę ?
juda
U mnie ta włóknina na truskawkach jest chwilowo. Przymrozków nie ma, ale wieją wściekłe wiatry i jest sucho.
... a w ogródku fajnie jest ... to podśpiewuję ja, Zosia :)
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

ona_Z
Są takie które owocują 2x w sezonie. Dla mnie powtarzające to te które, owocują przez cały sezon wegetacyjny od wiosny do jesieni.
juda
A pryskasz przeciw grzybom? Jakie odmiany miałaś pod agro?
brak polskich znaków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”