Przesadzanie truskawek

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Ja spróbowałam sadzic na wiosnę i nie były wielkie sadzonki , oberwałam kwiatki i widze plusy bo sadzonki piękne i nie zarastały tak jak przy jesiennym sadzeniu , tylko zaznaczam ja mam niewielki kawałek{ ok 5 arów)nie pryskam na trawę.
Mam zamiar powiększyć do 10 arów i będę sadzić na wiosnę.
majs ;:180
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3682
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

juda - chcesz przez to powiedzieć ze przy wiosennym sadzeniu nie będzie owocowania?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

seedkris
Jezeli sadzi się na wiosnę a krzaczki małe to kwiatki trzeba oberwac żeby krzak się rozrósł lepiej darować sobie te małą ilość na korzyść rozrośnięcia krzaka.
Na wiosnę będe przesadzać z bryłą ziemi bo mam ładne sadzonki i kwiatków nie będę obrywać .
Jak z bryłą ziemi to zaznaczam rząd potem kopię dołeczki w które wsadzam truskawki tak że nie "czują " przesadzania.
:wit
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3682
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

[kwiatki trzeba oberwać żeby krzak się rozrósł lepiej darować sobie te małą ilość na korzyść rozrośnięcia krzaka] - to co jest celem uprawy? Byłem przekonany że uprawiasz dla owoców.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Oczywiście ze dla owoców ale tutaj dyskutujemy która pora sadzenia lepsza jesienna czy wiosenna .
Te truskawki co miałam sadzić jesienią to będę na wiosnę .. a pole lepiej będzie przygotowane.. bo poplon, obornik ,nawozy przyorane ..a na wiosnę bronowanie i można sadzić .
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

seedkris pisze:[kwiatki trzeba oberwać żeby krzak się rozrósł lepiej darować sobie te małą ilość na korzyść rozrośnięcia krzaka] - to co jest celem uprawy? Byłem przekonany że uprawiasz dla owoców.
Masz rację truskawki uprawia się dla owoców.
Roślinki tak jak ludzie powinny dorosnąć do wydawania potomstwa. Owoce na młodych i małych krzaczkach dodatkowo osłabiają roślinkę nie pozwalają na jej normalny rozwój.
Jeżeli sadzimy duże sadzonki tzw. A+ nie musimy obcinać kwiatków, roślinki te są już na tyle "dorosłe" że mogą owocować.
Kwiatki obcina się też na plantacjach matecznych celem uzyskania większej ilości rozłogów.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Witaj Majs !
W końcu sierpnia, lub na początku września zrobiłem porządek z truskawkami. Porozsadzałem w nowym miejscu uzyskane z dotychczasowych krzaczków sadzonki.
Poletko wyglądało ładnie i chyba nie miało wąsów - rozłogów.
Moje truskawki w październiku i listopadzie, wzięły się / same / i ponad miarę zagęściły. Wczoraj zobaczyłem ze 30 - 40 nowych gotowych już sadzonek.
Pytanie : Czy te nowe sadzonki teraz już poodcinać od krzaczków matecznych i przesadzić je wiosną razem z ziemią na nowe miejsce, czy też zostawić je w takim stanie jakim są i ten zabieg, rozdzielania, przeprowadzić wiosną ?
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

:wit
Krzychu
Zostaw je przy "mamuśce", "pępowinki" wiosna poprzecinasz i poprzesadzasz.
Zagęściły się bo pogoda im pozwoliła.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Witam :wit mam do przesadzenia i kilka do rozdania i czy można już wykopywać truskawki?
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

:wit
Teraz jest najlepsza pora do przesadzania, najlepiej z grudką ziemi to nie odczują przesadzania
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Czy to jest dobra pora na przesadzanie truskawek czy lepiej wstrzymać się do sierpnia? Posadziłam dwa rzędy na wiosnę. Miejsce im nie służy. Mają stanowczo za sucho i za gorąco. Dzisiaj dobrze popadało. Gleba jest wilgotna i łatwa do kopania. Przyszły tydzień też ma być deszczowy i nie tak upalny, więc gdybym jutro je przesadziła, miałyby zagwarantowaną dostateczną wilgotność.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

:wit
Skoro nie służy im miejsce a po deszczu ziemia wilgotna,to nie masz nic to stracenia zaryzykuj, tylko kop z bryłą ziemi w dobrze przygotowany dołeczek dobrze przydeptaj koło każdej truskawki.Ważne aby truskawki nie były posadzone za płytko.
W poprzednich postach termin sierpień bo miałam na myśli młode sadzonki , i ile już są ukorzenione aby przed zimą dobrze się rozrosły.
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Na wiosnę Honeoye zostały posadzone do sporej skrzyni. Teraz koncepcja się zmieniła i wylądują w ziemi. Kiedy je przesadzić? Bo w wątku pojawiły się różne terminy. Jeden mniej więcej teraz, w sierpniu, drugi w październiku a nawet listopadzie.
Przy takim przesadzaniu obciąć liście, ew. skrócić korzenie? Jak przygotować ziemię. Mają rosnąć w miejscu gdzie był trawnik. Przekopię go, sypnę obornik granulowany. Coś jeszcze mogę teraz zrobić? Mam kompost ale jeszcze nie gotowy. Czytałem o posianiu jakichś roślin na zielony nawóz i później przekopaniu całości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”