Przesadzanie truskawek

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Witam :wit mam do przesadzenia i kilka do rozdania i czy można już wykopywać truskawki?
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

:wit
Teraz jest najlepsza pora do przesadzania, najlepiej z grudką ziemi to nie odczują przesadzania
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Czy to jest dobra pora na przesadzanie truskawek czy lepiej wstrzymać się do sierpnia? Posadziłam dwa rzędy na wiosnę. Miejsce im nie służy. Mają stanowczo za sucho i za gorąco. Dzisiaj dobrze popadało. Gleba jest wilgotna i łatwa do kopania. Przyszły tydzień też ma być deszczowy i nie tak upalny, więc gdybym jutro je przesadziła, miałyby zagwarantowaną dostateczną wilgotność.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

:wit
Skoro nie służy im miejsce a po deszczu ziemia wilgotna,to nie masz nic to stracenia zaryzykuj, tylko kop z bryłą ziemi w dobrze przygotowany dołeczek dobrze przydeptaj koło każdej truskawki.Ważne aby truskawki nie były posadzone za płytko.
W poprzednich postach termin sierpień bo miałam na myśli młode sadzonki , i ile już są ukorzenione aby przed zimą dobrze się rozrosły.
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Na wiosnę Honeoye zostały posadzone do sporej skrzyni. Teraz koncepcja się zmieniła i wylądują w ziemi. Kiedy je przesadzić? Bo w wątku pojawiły się różne terminy. Jeden mniej więcej teraz, w sierpniu, drugi w październiku a nawet listopadzie.
Przy takim przesadzaniu obciąć liście, ew. skrócić korzenie? Jak przygotować ziemię. Mają rosnąć w miejscu gdzie był trawnik. Przekopię go, sypnę obornik granulowany. Coś jeszcze mogę teraz zrobić? Mam kompost ale jeszcze nie gotowy. Czytałem o posianiu jakichś roślin na zielony nawóz i później przekopaniu całości.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie truskawek

Post »

Grech pisze:Kiedy je przesadzić?
Teraz , obetnij liście, ale zostaw najmłodsze przy koronie, korzeni nie skracaj, resztę doczytaj http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 6#p5897316
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”