Jaka to jabłoń?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Frankie Niagara
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 mar 2012, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jaka to jabłoń?

Post »

Wyciąłem niedawno jabłoń, chciałem kupić tą samą odmianę ale nie wiem jak się nazywa. Może pomożecie? Daje opis:

Jabłka zbiera się jesienią, są to duże owoce bardziej smukłe niż grube. Skórka składa się z wielu czerwonych i zółtych prążków. Owoc jest intensywnie żółty, w środku blisko ogryzka posiada przeźroczyste, szkliste, twarde przerosty. Jabłko jest twarde i bardzo soczyste. Kora drzewa jest koloru szaro-srebrnego, liście są ciemno zielone. rzadko udawało mi się kupić takie na targu.
Jaki może być to gatunek?
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka to jabłoń?

Post »

1.smak.
2.kiedy posadzone było
3.czy miało jakieś choroby? drewna kory, łatwo łapało parcha
3.zdjęcie... rysunek( owocu i drzewa- jak rosły gałęzie)
4.jak się przechowywało
5.jakiś nalot na skórce? tłusty,pyłek może?może gładka skórka z połyskiem?
5.dokładniej kształt
6.czy opadały przed dojrzałością
7.czy owocowało przemiennie
8.przerarzały kwiaty?
9.przemarzało drewno?
10.czy każdy owoc miał szklisty miąższ? także te z targu?
kolekcjoner smaków
Frankie Niagara
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 mar 2012, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka to jabłoń?

Post »

Jabłko jest slodkie - średnio słodkie ( jadłem bardziej słodkie, ale nie jest kwaśne)
Jabłoń była posadzona około 1976 r. ścięta w tym roku ( przestała rodzić)
Nigdy nie łapało żadnych chorób.
Gałęzie rozłożyste,w literę Y, przy słabej pielęgnacji i żadkim podcinaniu około 2 m wysokości
Skórka na owocu śliska, gładka z połyskiem
Jabłka opadały bardzo dojrzałe nawet nieco się psuły na drzewie, znalezione w trawie nawet po kilku dniach słabo się psuły i nie miały robaków.
Kształtem podobne do tych http://krainacydru.pl/content/34-cydrowe-jablka.html ale zupełnie inny kolor skórki. Masę pionowych kreseczek w różnych kolorach
Owocowało tylko jesienią
Owoc w środku był sygnałowo żółty coś w kolor wegetty lub kucharka, szklisty miąsz pojawiał się tylko przy ogryzku ( również te z targu). Ogryzek mały. Kupowałem z reguły od tzw. Babci i to bardzo rzadko się udało. Jabłka można było przechowywać długo na strychu i się nie psuły. Kora drzewa jakby pękła w jednym miejscu i nieco się złuszczała. Postaram się o fotki. na razie ta kiepska z 2007 Obrazek
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka to jabłoń?

Post »

Trudna zagadka... szklistość miąższu czasem zdarza się w starking , starkrimson , gloster... ale nie jest regułą...i nie pasuje do reszty opisu.Może inni , o większym zasobie wiedzy coś wymyślą.Ja chyba nie poradzę nic:(
kolekcjoner smaków
Frankie Niagara
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 mar 2012, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka to jabłoń?

Post »

Najbardziej pasuje mi starkrimson. Zobacze te odmiany na żywo i dam znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”