Żurawina i borówka

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Żurawina

Post »

Nie można naprzemiennie,żurawina powinna rosnąć w błotku.
Lukaszenka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 lip 2011, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak najlepiej posadzić żurawine wszystkie odmiany?

Post »

witam, mam do was prośbę mam 13 lat 8 sierpnia 14 lat i jestem chłopak i chciałbym posadzić żurawinę wszystkie jej odmiany pomieszane itp itd na działce, ile powinienem wykopać duł jaki? i ona lubi słońce tak? dużo wody trzeba mieć? lepiej podlewać mineralnom albo coś w tym stylu prawda? i jak ją powinienem posadzić? muszę ją jakoś obrobić czyli po obcinać galązki itp itd , kompletnie się na tym nie znam , i kiedy powinienem ją sadzić najlepiej? i dodam że ja chcę wszystkiej odmiany po troszku wszystkie jakie na allegro znajdę odmiany to każdej po około 4 krzaczki tak żeby wszystkich było mniej wiencej z 12 tylko nie wiem czy ona obficie rodzi czy mało jak obficie to zmniejszył bym ilość krzewów żurawiny , proszę pomóżcie ! z góry wielkie dzięki :) jestem chętny do roboty heh tato mi jak co może pomóc :) ;:223
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jak najlepiej posadzić żurawine wszystkie odmiany?

Post »

Więc tak. Proponuję zmniejszyć ilość roślin bo po prostu szkoda pieniędzy- żurawina rozrasta się bardzo szybko, świetnie się ukorzenia więc łatwo ją samemu rozmnożyć wiec wystarczy po 1 sztuce.
Musisz sobie wybrać miejsce w którym zrobisz poletko i wybrać z niego ok. 10-15cm ziemi. No i teraz trzeba tam wsypać torfu. Ja dodatkowo tą wybraną z ziemi dziurę wyłożyłem czarną agrotkaniną (http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... WooXR3xJPw ) i dopiero potem uzupełniłem torfem.
Następnie należy posadzić roślinki i wyściółkować ziemię wokół nich np. korą sosnową (może być pomieszana z trocinami).
Żurawina potrzebuje dużo słońca i dużo wody. Najlepiej żeby była to woda deszczowa która nie będzie alkalizowała ziemi wokół roślin tak jak np. woda z kranu.
Aha i żurawina może mieć owoce najwcześniej w kolejnym roku od posadzenia. Czasami od posadzenia do owocowania upływają nawet 2 lata.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Jak najlepiej posadzić żurawine wszystkie odmiany?

Post »

Ja bym jeszcze wykonał piaskowanie,czyli na wierzch wysypał około 2-3 centymetrową warstwę piasku,pomoże to szybciej żurawinie się ukorzenić.
Lukaszenka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 lip 2011, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak najlepiej posadzić żurawine wszystkie odmiany?

Post »

ok dzięki wielkie tak zrobię jak mówicie :) posadzę ją w najbardziej słonecznym miejscu :) wielkie dzięki !
stpman
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 24 maja 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Żurawina i borówka amerykańska

Post »

Witam!:)

Mam takie pytanie. Rosną u mnie w rządku 3 borówki amerykańskie, ułożone do świata wschód - południe - zachód. Myślałem o posadzeniu żurawiny. Czy mógłbym ją wsadzić gdzieś między te borówki tak aby sobie między nimi porastała? Nie będzie im szkodzić?
Jakie generalnie dobre rady na początek przygody z żurawiną?
mwojt
100p
100p
Posty: 108
Od: 18 wrz 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: żurawina a borówka amerykańska

Post »

Raczej to borówki zaszkodzą żurawinie, zabierając jej słońce. Rośliny mają zbliżone pokrewieństwo i rosną w podobnych warunkach więc chyba nie ma przeciwwskazań.
pasla3
200p
200p
Posty: 364
Od: 11 mar 2009, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Paraguay

Re: żurawina a borówka amerykańska

Post »

Możesz śmiało posadzić żurawinę między boówkami.Mają podobne wymagania .
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: żurawina a borówka amerykańska

Post »

Do towarzystwa przyda się też borówka brusznica, też malizna.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
stpman
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 24 maja 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: żurawina a borówka amerykańska

Post »

A czy muszę mieć dwa krzaczki żurawiny, aby się wzajemnie zapylały, czy wystarczy jeden?
pasla3
200p
200p
Posty: 364
Od: 11 mar 2009, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Paraguay

Re: żurawina a borówka amerykańska

Post »

Wystarczy jeden ponieważ kwiaty żurawiny są owadopylne i samopłodne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”