O borówce konkretnie.

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
mwojt
100p
100p
Posty: 108
Od: 18 wrz 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: O borówce konkretnie.

Post »

Jest dużo informacji na ten temat, nie jestem specjalistą ale ja bym ciął jesienią po ustaniu wegetacji, nawożenie raczej na wiosnę, a co do ilości nawozu to raczej zależy od gleby jaką dysponujesz.

PS. wie ktoś może gdzie można kupić borówkę, chodzi mi o jakieś tanie małe hurtowe sadzonki z wysyłką (5-6zł 100szt). Szukam ale nikt nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej... nie wiem czy odpowiedź nie podpada czasem pod reklamę ale ciężko coś znaleźć.
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: O borówce konkretnie.

Post »

Piotrek odnośnie nawożenia nikt nie da ci konkretnej odpowiedzi. Trzeba wiedzieć, jaką zasobność ma twoja gleba, tzn. ile obecnie zawiera azotu, potasu, fosforu i innych składników pokarmowych. Potem dobiera się dawkę nawozów. Jeśli chcesz to trochę danych mogę Ci z kserować z książki o borówce wysokiej i wysłać Ci na pw. Powinieneś z tego wyciągnąć wnioski dla siebie. Daj mi znać. Możesz też taką książkę sobie kupić.
wodnik
Awatar użytkownika
romix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 22 paź 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - południe 6a/6b

Re: O borówce konkretnie.

Post »

Ja stosuję siarczan amonu łyżkę stołową na wiadro wody - kwiecień (początek), maj, czerwiec. We wrześniu można dać siarczan potasowy.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=546

Pozdrawiam :wit
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem (William Szekspir).
Pozdrawiam serdecznie, Romek. Zielono mi
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: O borówce konkretnie.

Post »

Konkretne wiadomości wynikające z doświadczeń forumowiczów znajdziesz ot choćby tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=34&t=29846
Warto je poznać,szczególnie jak jest się początkującym w jej uprawie,polecam :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”