jabłoń ciecie prosba

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
lukasz4511
100p
100p
Posty: 143
Od: 5 mar 2009, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

jabłoń ciecie prosba

Post »

witam. dawno mnie tu nie było, ale zbliża się wiosna i potrzebuje pomocy od Was, myslę, że się nie zawiodę. Mam prośbę, aby ktos powiedział jak przyciąć tą jabłoń sekatorem: oto fotki Obrazek Obrazek
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jabłoń ciecie prosba

Post »

Nie za dużo sekatora - ona mało ma korony... te długie ubiegłoroczne gałęzie (słownie 2 szt...) połóż bardziej poziomo, bez skracania - to przynajmniej będzie jakieś miała :lol:
Przewodnik skrócić na jakie 40 cm nad najwyższym rozgałęzieniem. I dość - dać biedactwu rosnąć.
Tu uwaga - warto podać co za odmiana, na jakiej podkładce etc. Na tym drzewku - jeśli pęd wyrasta z przewodnika krótki i kończy się kwiatem, warto ten pąk kwiatowy usunąć; wtedy jest szansa że pęd będzie rósł dalej i utworzy dłuższą gałąź.
:wit
nie mnóżmy bytów: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =34&t=9675
lukasz4511
100p
100p
Posty: 143
Od: 5 mar 2009, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: jabłoń ciecie prosba

Post »

jest to jabłoń LOBO, ale niestety nie wiem na jakiej podkładce. Czyli nic nie obcinać sekatorem? Myślałem właśnie, aby te 2 gałązki co nie co skrócić? A bd ona miała w tym roku jakies owoce, czy jeszcze jest za młoda? Sadzona była na wiosnę ubiegłego roku.
lukasz4511
100p
100p
Posty: 143
Od: 5 mar 2009, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: jabłoń ciecie prosba

Post »

czy ktos mi odpowie :)?
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jabłoń ciecie prosba

Post »

W owoce wątpię, młoda, ale może się zdarzyć jeśli to karłowa podkładka - czego nie wiadomo ;) Lobo nie wchodzi w owocowanie szczególnie wcześnie o ile pamiętam, powiedzmy że 4-5-cio letnia będzie owocować. Czyli za dwa lata powiedzmy.
Im bardziej drzewo cięte - tym później owocuje :lol: Te długie pędy ubiegłoroczne można skrócić, o 1/3 czy tak dla symetrii by tak rzec, ale ja wolałbym rozłożyć (do poziomu) jak są. Przydadzą się
:wit
lukasz4511
100p
100p
Posty: 143
Od: 5 mar 2009, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: jabłoń ciecie prosba

Post »

dziękuję za poradę i odpowiedź. Tak właśnie zrobiłem dziś skróciłem troche te gałązki i zgiąłem ku dole gałązki. Jak wyrobie sie z czasem to wrzuce może fotke. pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”