Czereśnie o jasnych owocach

Drzewa owocowe
chris18404
200p
200p
Posty: 229
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

Jaką polecacie odmianę do amatorskiej uprawy, aby drzewo rosło wysokie a nie na 3 metry
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

U mojej babci na wichurze rośnie chyba do dzisiaj czereśnia, która o ile dobrze pamiętam ma owoce o białej/kremowej skórce. Dokładnie nie pamiętam, bo jak kilkanaście lat temu poszedłem sobie ją skubnąć to smak owoców jakoś specjalnie nie zapamiętałem a dodatku były one nadziane mięchem. Więc przestałem ja odwiedzać. W czerwcu jak nie zapomnę to ją z ciekawości odwiedzę.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

Żeby nie urosło mniej jak 3 metry szukaj drzewek szczepionych na silnie rosnących podkładkach typu czereśnia ptasia lub colt ale na tym drugim (colcie) mogą przemarzać w zimę czyli pozostaje czereśnia ptasia jako podkładka .
chris18404
200p
200p
Posty: 229
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

NOWY 83 pisze:Żeby nie urosło mniej jak 3 metry szukaj drzewek szczepionych na silnie rosnących podkładkach typu czereśnia ptasia lub colt ale na tym drugim (colcie) mogą przemarzać w zimę czyli pozostaje czereśnia ptasia jako podkładka .

Zależy mi na tym ponieważ kupiłem kilkanaście drzewek ( Gruszka, czereśnie, brzoskwinie i sliwy) i drzewka bardzo mizerne zasadzie z 6 lat i ani jednego owocu
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 800
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

Może po prostu stanowisko się nie nadaje. Brzoskwinia powinna zaowocować w 2 roku.
Pozdrawiam,

J
Awatar użytkownika
pata
50p
50p
Posty: 59
Od: 12 mar 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - czechy

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

chris18404 pisze: drzewka bardzo mizerne zasadzie z 6 lat i ani jednego owocu
A nawozisz czyms? - pryskasz brzoskwinie?
Pozdrawiam serdecznie ze Śląska Cieszyńskiego. Paweł
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

chris18404: Musisz mieć wyjątkowo ciulowe miejsce. Glebę masz pewnie ciężką i z wysokim poziomem wód gruntowych. U mnie gleba jest ciężka, gliniasta ale nie mam problemu ani z gruszkami, ani brzoskwiniami czy tez śliwkami. A ostatnio mam warunki i nasadziłem czereśnie, z tym że w zależności od miejsca mam na podkładce COLT lub PTASIA. Żadne mi nie zmarzło Drzewka mają już po 4 metry.
Awatar użytkownika
kety
200p
200p
Posty: 200
Od: 13 maja 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czereśnie o jasnych owocach

Post »

Masele pisze:Chciałbym mieć czereśnie
ale jest to na działce na której bywam weekendowo
a wiem, że grasują szpaki czy białe odmiany też te ptaszyska atakują ??
Masele pisze:Biała czereśnia albo jasna żeby duża nie rosła ale też nie interesuje mnie jakaś karłowata
i najlepiej jeszcze samopylna albo pszczoło pylna
Witam chętnych na białe czereśnie. Mam Marię Białą, pierwszy raz w tym sezonie owocowała. Owoce dość duże, smaczne i o dziwo szpaki ich nie widzą ;:306 . Wielkość drzewa to wydaje mi się też kwestia uformowania. Moje ma dwa piętra i ok 3 m wysokości i nie zamierzam go puszczać na więcej.
Chciałam podziękować za pomoc i porady przy kształtowaniu tej mojej Marii Białej: badylarz jesteś wielki ;:303
Pozdrawiam.
Zuzanna, zakręcona na zielono !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”