Truskawkki cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

A w styczniu są kopane?
Frigo tez są dobre.
brak polskich znaków
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

niee kopane raczej na wiosnę są. frigo tez dobra rzecz ale chciałem kopane.. bo na frigo nie mam tyle funduszy a chciałem kopane posadzić pozyskać trochę sadzonek i dopiero za rok zbierać...

suzana szukałem innych ofert sprzedaży sadzonek ale nie znalazłem żadnej szkółki sprzedającej zumbe poza 1 może ty masz jakąś stronkę zumby?
ehh ta ortografia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Zależy wszystko czy w ofercie wiosennej będą mieli kopane. Raczej powinni mieć bo zazwyczaj szkółki mają kopane na wiosnę ale trzeba pytać w szkółce bo mogą lansować sadzonki frigo i chcieć je sprzedać w pierwszej kolejności.
Sadzonki A+ to raczej nie są sadzonki frigo.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

A+ to sadzonki wyselekcjonowane tzn. odpowiednia wielkość i odpowiedni system korzeniowy.
Moga byc zielone jak i tez frigo.
brak polskich znaków
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Rianoks, też nie natknęłam się na inne oferty Zumby, wygląda że ta jedyna szkółka ma prawo do sprzedaży tej odmiany.
Czy podali jakie minimalne ilości sprzedają?
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

suzana
Zumby pilnują jak oka w głowie, pośrednik od którego kopiłem ten gatunek zanim dostał sadzonki dla swoich klientów musiał podpisać oświadczenie, ze nie będzie jej rozmnażać w celach handlowych.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Do wszystkich miłośników truskawek
Jest październik, lada chwila zapuka do nas zima,czy nasze truskawki już są do niej przygotowane?
W celu dodatkowego zabezpieczenia naszych krzaczków przed mrozami, w tym miesiącu powinniśmy zastosować dolistnie siarczan potasu.
Potas rozpuszcza się w sokach roślinki i dziale jak glikol, czy borygo w chłodnicach naszych samochodów zima
Opryskujemy 2 razy z tygodniowym odstępem.
Proporcje na 100 mkw
Woda-4l
Siarczan potasu-0,08 kg.
Polecam zwłaszcza dla odmian powtarzających które są dość wrażliwe na temperatury ujemne(+ agro oczywiscie).
brak polskich znaków
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Jarowizacja truskawek
ekopom pisze:Z opowiadań pracowników ,gdy byli w Szwecji, przy pracy na plantacji truskawek dowiedziałem się, żeby w pierwszym roku uzyskać duży plon poddawano kilkakrotnie ochładzaniu w chłodni około +-2 oC i potem pobudzano w wyższej temperaturze ,przez co uzyskiwano więcej kwiatostanów, tak jakby sadzonka miała kilka sezonów. Może suzana w doniczkach ma możliwość jeszcze o tej porze taką jarowizacje przeprowadzić, o ile chciałaby w pierwszym roku mieć większy plon.
Mogłabym zrobić coś takiego tylko sadzonki są słabe, nie wiem czy będą w stanie wykarmić większą ilość kwiatostanów.
Miałam zamiar wiosną oberwać całkowicie ewentualne kwiatostany.
Na zwiększoną liczbę kwiatostanów zauważyłam , że ma wpływ nawożenie truskawek po zbiorze. Bywało, że nawiązało się ich tak dużo , aż krzak miał trudności z wykarmieniem, skutek: owoce drobniały przy zbiorze, były mniej słodkie, nie uzyskiwały pełnego koloru.

Zrobię to na kilku sadzonkach chociaż nie mam pojęcia ile dni miałabym je przechładzać i przez ile czasu ma to trwać.
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

suzana nie pisali w jakiej ilości minimalnej... bo ja od razu im napisałem ile szt. mnie interesuje. Pisałem im czy mają kopane czy tylko frigo i czekam na odpowiedź bardzo obiecująca jest ta odmiana ale cos koło 0,55groszy a tak to honey miałbym po 0,32 grosze... ale jednak kupie rumbe, zumbe...
ehh ta ortografia
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

suzana czyli widzę że lepiej nie powiększać kwiatostanów aż za mocno bo jak piszesz owoce są mniejsze i ....
ehh ta ortografia
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - cz.2

Post »

jestem ciekaw co to z tą zumba będzie. Jeśli nie będzie kopanych no to będzie się trzeba zdecydować na frigo....
ehh ta ortografia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - cz.2

Post »

Honeoy to wszędzie kupisz, nawet na allegro i w polskich szkółkach.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Truskawki - cz.2

Post »

majs pisze:Do wszystkich miłośników truskawek
Jest październik, lada chwila zapuka do nas zima,czy nasze truskawki już są do niej przygotowane?
W celu dodatkowego zabezpieczenia naszych krzaczków przed mrozami, w tym miesiącu powinniśmy zastosować dolistnie siarczan potasu.
Potas rozpuszcza się w sokach roślinki i dziale jak glikol, czy borygo w chłodnicach naszych samochodów zima
Czy zamiast siarczanu potasu mogę popryskać Kristalonem 12\12\36?
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”