Nowe odmiany mirabelek

Drzewa owocowe
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe odmiany mirabelek

Post »

dedert pierwsze zdjęcie to wg porady Rossynant'a? Bo coś nie halo..
Drugie zdjęcie z kawałkiem korzenia - ja bym posadził w doniczce w mieszance podłoże + perlit/żwirek i zadołował na zewnątrz. Korzeni włośnikowych za długo nie można trzymać poza gruntem, moim zdaniem taką operację z kawałkiem korzenia trzeba wykonać natychmiast
Obrazek
galn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 sie 2017, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe odmiany mirabelek

Post »

Przeczytałem uważnie wszystko lecz nie uzyskałem odpowiedzi czy mirabelki mogą krzyżować się z węgierkami ? W moim regionie mirabelki rosną naprawdę wszędzie nikt ich w ogrodach czy ogródkach nie sadzi ,gdyż można w każdej chwili narwać ile dusza zapragnie. Jeśli zobaczy się samosiejkę jest to orzech włoski lub mirabelka heheheh. S_H_A_D wkleił zdjęcia śliw żółtego koloru i purpura z żółtym z rożnych miejsc w internecie ,jeśli pojadę następny raz po śliweczki na kompot postaram się zrobić ich zdjęcia. Wszystko samosiejki najciekawsze jest to ,że drzewka są w różnym stadium dojrzałości owoców. Żółte jeszcze dojrzewają ,natomiast te innych kolorów część zakończyła dojrzewanie ,część dojrzała ,a część dopiero będzie dojrzewać. Takie samo jest pomieszanie kolorów ,smaków i koloru miąższu. Dojrzałe owoce z jednego drzewa są słodkie z np. miąższem żółtym ,drzewo obok owoce tego samego koloru lecz smak słodki lekko przy-kwaskowy miąższ ciemno pomarańczowy. Ja na kompot natomiast wybrałem sobie jedno drzewo na którym śliwki nie różnią się od tych z pozostałych kolorem ,lekko dojrzałe są 2 kolorowe pomarańcz i czerwień ,natomiast gdy dojrzewa w pełni robią się całe fioletowe :P wyglądają jak mirabelka w kolorze węgierki heheh ,miąższ mocno dojrzałych przechodzi w krwista czerwień. Kompot wychodzi z nich lekko przy-kwaskowy o idealnym klarownym krwistym kolorze. Z innych kompot jest blady i mętny. I dlatego moje pytanie czy krzyżowanie miedzy mirabelką ,a węgierką jest możliwe? Wiem ,że zaśmiecam lecz muszę jeszcze wspomnieć. Na jednym z drzew są śliwki dwukolorowe ,różniące się od pozostałych tylko tym ,że nawet nie pełni dojrzałe mają prawie nie wyczuwalny poziom kwaśności ,czuć słodycz ,miąższ koloru pomarańczowego. W smaku przypominają węgierkę. Zdziwił mnie fakt ,że bez różnicy z którego drzewa byśmy nie zrywali lup zbierali z pod niego trafić na "robaka" to cud .Nie wiem czy tak mają wszystkie mirabelki. Po możeniu 4 godzinnym wielokrotnie ,śliwek przed gotowaniem udało mi się trafić tylko na 1 "robaka". Pozdrawiam .Postaram się wkleić zdjęcia jak zrobię.
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 910
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Nowe odmiany mirabelek

Post »

Tak się przyjęło, że na wszystko co rodzi małe kolorowe śliweczki mówi się Mirabelka.
Te wszystkie samosiejki, to Ałycze, pokrzyżowane między sobą i innymi bardziej szlachetnymi
śliwkami, a nawet pewnie i z tarniną. Prawdziwe Mirabelki są szczepione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”