chore pestkowce

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

chore pestkowce

Post »

Witam
Mam mały młody sadzik,
niedawno zauwazyłem,że na wszyskich 3 wisniach opadły liscie,niektórych sliwkach,a na czeresniach zbrązowiały,
dzrzewka były sadzone tej wiosny i ubiegłej jesieni,niewidze tego zjawiska u sasiadów.
Wisnie są posadzone ok 1,5 nmetra od dołu wypełnionego torfem,pod borówki-może to ma jakiś wpływ.
prosze o porady
dziękuje i pozdrawiam
Blondas
100p
100p
Posty: 148
Od: 15 cze 2010, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gaj, woj. Małopolskie

Re: chore peskowce

Post »

u mnie większość liści na czereśni i wiśni porażona przez plamistość i poopadała. Chyba z powodu aury, w tym roku poza zgrabieniem i spaleniem liści raczej nic do zrobienia. Na śliwie się trzymają. Pooglądaj też, czy nie ma na nich jakichś robali.
oloolosz
100p
100p
Posty: 125
Od: 6 maja 2009, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Miastko-Pomorze Środkowe

Re: chore peskowce

Post »

wiosna były takie dziwnie brązowe,czy bordowe
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: chore peskowce

Post »

Drobna plamistość to jedno, pewne niedobory mikroelementów - drugie, a... jesień to trzecia kwestia :wink: Jak do tego połączysz wszystkie wymienione masz efekt, o jakim wspominasz
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Meganne
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 wrz 2011, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: chore peskowce

Post »

Ja się załamałam... moja brzoskwinia, która miała owoce wielkości jabłek uschła- po zimie zero liści, zero owoców. Normalnie zastrzelić się!!! Czereśni chociaz liście zostały. Nie mam pojęcia czym ją spryskać, żeby jeszcze coś z niej było, bo ona chociaż miała kwiaty... i zresztą czy nie jest już za późno. Jak szukałam pomocy dla moich drzewek odziwo natknęłam się na stronę http://sites.google.com/site/news048/ , bo w sumie ja coś wysadzę, a może bez sensu ;:223 Co Wy na to?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”