Ziemia a drzewka owocowe

Drzewa owocowe
pershing
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 27 lut 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kwasna ziemia a drzewka owocowe

Post »

pH tylko wapnowanie najlepiej wapnem magnezowym mniejsze ryzyko przewapnowania i dodatkowe zasilenie magnezem. wapno tlenkowe ostrożnie działa szybko i mocno wpływa na poziom pH. pH 7 jest bardzo dobre ale korzystniej dla drzew owocowych jabłoni gruszy pH nieco mniejsze ok 6-6,5 zakwaszać można siarczanami. Sadzenie drzewek czy to jesienią czy na wiosnę zależy w zasadzie od twojej decyzji. Oba terminy maja swoje wady i zalety posadzenie jesienia jest korzystniejsze bo drzewko juz przed trudnym okresem zimy się zaczyna ukorzeniać i następnym sezonie wegetacyjnym jest już dobrze "osadzone" w glebie i szybciej rośnie ale... w przypadku mocnej mroźnej zimy jest większe ryzyko przemarznięcia niż w przypadku drzewek sadzonych wiosną. na zachodzie Europy gdzie klimat jest łagodniejszy np Holandia czy Francja drzewka sadzi się w większości wiosną w nas hmm biorąc pod uwagę np. zimy dwa i trzy lata temu kiedy to wymarzł mi hektar drzewek posadzonych nawet wiosną to raczej dałbym sobie spokój jesienią.
pershing
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 27 lut 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kwasna ziemia a drzewka owocowe

Post »

ops oczywiście miało być jesienią w przypadku zachodu Europy:)
Awatar użytkownika
edvina
50p
50p
Posty: 67
Od: 14 wrz 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niwy ok. Bydgoszczy

Re: Gleba V i VI klasy, część III i IV, co zasadzić ??

Post »

Witam, ja mam IV B / V klasy glebę, w rejonie kujawsko-pomorskim. Nigdy nie była obrabiana wręcz zachwaszczona po kolana jak nie wyżej. :) W moim ogródku rośnie wszystko ziemniaki, groszek, ogórki, papryka, buraczki, fasolka szparagowa i wiele innych. Nie nawoziłam niczym, także urodzaj w tym roku był :)
Rośliny są jak dzieci - szybko rosną i dostarczają wiele radosci.
michal_w_1990
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 maja 2020, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Podłoże pod drzewka owocowe

Post »

Chcialbym zasięgnąć porady czy znalezione przeze mnie podłoże bedzie sie nadawać pod drzewka owocowe. Najpierw jest warstwa ściółki pozniej cos w rodzaju czarnej gliny z resztkami rozlozonych roslin pozniej woda i w niej slabo rozłożone rosliny. W innym miejscu jest ściółka, czarna warstwa i na dnie glina. Co najlepiej nadawalo by sie do ogrodu pod drzewka owocowe, winogron itp?


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Podłoże pod drzewka owocowe

Post »

Wygląda to na torfowisko. A co rośnie dookoła?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”