Korzenie u winorośli

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Zawalkosky
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 22 gru 2010, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Korzenie u winorośli

Post »

Dzisiaj odkryłem na winorośli coś takiego :

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 53942.jpg/

Jest to kilkunastoletni krzak którego nikt nigdy nie przycinał, dopiero w tym roku na wiosnę się nim zająłem i trochę poprzycinałem.
Przypuszczam, że to korzenie - czy ktoś już z Was próbował z tego zrobić młode krzaczki, czy w ogóle da się z tego coś zrobić i kiedy to wpakować w ziemię ?
DarekRz

Re: Korzenie u winorośli

Post »

Da się z tego zrobić młode krzaczki jak połozysz to na gruncie i przysypiesz ziemia - zrobisz odkład. Odcina się go późną jesienią i najlepiej od razu sadzi na właściwe miejsce. Oczywiście oprocz korzeni odcięty fragment musi też mieć kawałek łozy z pąkami.
Zawalkosky
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 22 gru 2010, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korzenie u winorośli

Post »

Czyli teraz mam przygiąć i przykopać ziemią, a na jesień dociąć i wsadzić we właściwe miejsce - myślę, że się uda, bo inne sposoby rozmnażania mojej winorośli mnie zawiodły.
mesjerene
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 14 wrz 2010, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korzenie u winorośli

Post »

kazde ciecie moze skazic kazde drzewko,teraz tyle chorob ze strach sie bac
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Korzenie u winorośli

Post »

mesjerene pisze:kazde ciecie moze skazic kazde drzewko,teraz tyle chorob ze strach sie bac
To nie wychodź z domu :wink:

@Zawalkosky to są korzenie przybyszowe, pojawiają się jak jest wilgotno w okolicy pnia.
Jak nic z nimi nie zrobisz to po prostu obumrą albo można zrobić tak jak pisze Darek.
Ale ogólnie świadczy to że ta winorośl łatwo się ukorzenia. Jak masz z tym problemy to spróbuj przez okład. Zdrewniałe ramie z poprzedniego roku (łoze) przysyp ziemią na odcinku 30cm i można to przycisnąć kamieniem, zostaw tak na rok a w następnym można w okresie bezlistnym odciąć i przesadzić.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”