Borówka opryski

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Heniu763
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Borówka opryski

Post »

Witam! jestem tu nowy ale chciałbym się coś zapytać mam 1hektar borówki pierwszy rok ją mam i nie wiem czym opryskiwać znacie jakieś opryski które powinny być stosowane?
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Borówka opryski

Post »

My mamy parę borówek na działce, niczym nie opryskujemy. Trzeba tylko podsypywać na zimę odrobiną siarki i od wiosny stosować nawozy zakwaszające ziemię, np. siarczam nagnezu. w tym roku mamy owoce wielkości agrestu :D
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Borówka opryski

Post »

no dobra to maja magnez a azot? który jest najważniejszy na wiosne?

Siarczan amonu a opryski to jak chorują chyba...
czytałem coś że na plantacjach starali się o rejestracje Score na szarą pleśń i antrakoze ale nie wiem jak to się skończyło.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Borówka opryski

Post »

Wiosną są obsypywane kompostem i kwaśnym torfem a razem z innymi dostają azofoskę, ale niedużo.
lukas3339
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 15 mar 2010, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Borówka opryski

Post »

U mnie wczesną wiosną dostają siarczan amonu i podlewanie jak sucho. A poza tym to bezobsługowe są. No ew. po zimie obcinam złamane gałązki. A rosną i owocują pięknie. Tylko jak lekutko zimna dostaną tak jak teraz na przykład to momentalnie czerwone się robią.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka opryski

Post »

Heniu, a co robiłeś z podłożem przed sadzeniem, czy masz kwaśną glebę, czy ją zakwaszałeś?
Skoro posadziłeś 1 ha to chyba odpowiednio jest przygotowana pod borówkę. U nas to radzą sadzić w trocinach sosnowych ale doły wykopać to też trzeba namachać się.

Hiacynta, zakwaszanie gleby u ciebie polegało tylko na rozsypaniu siarki i to wystarczyło? Pomijam torf kwaśny bo to na długo nie starczy.
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Borówka opryski

Post »

Jak dobrze pamiętam, to rok temu dostały nawóz do borówek, jesienią trochę siarki, a w tym roku wiosną było parę granulek azofoski a po 2-3 tygodniach siarczan magnezu + podlewanie+ mulczowanie ściętą trawą. Owocują ładnie, zresztą w tym roku to są jedyne nasze owoce, bo inne wykończył mróz w maju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”