grusza paten

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
faniczekolady
200p
200p
Posty: 327
Od: 3 maja 2011, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: grusza paten

Post »

Liczba ,,smakoszy " min 1111 osób,oceniają owoce przeciętnej wielkości, oceniają w fazie dojrzałości konsumpcyjnej,a także w fazie ,,handlowej" - czyli takie jakie można kupić w sklepach i bazarkach ,oceniają owoce nie wiedząc do jedzą ( odmiana).Smakosze są z różnych grup-gosposie, murarze, gimnazjaliści, studenci,emeryci.
kolekcjoner smaków
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: grusza paten

Post »

Według pomologi grusza nie jest w smaku najznakomitsza, osobiści ją jadłem i również dla mnie jest ona przeciętna w smaku, po prostu są lepsze i bardziej lepsze :) Oczywiście jednym będą owoce smakowały bardziej jednym mniej, ale trzymajmy się reguł zawartych w literaturze fachowej, ponieważ jest najbardziej obiektywna, przynajmniej moim zdanie.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: grusza paten

Post »

Faniczekolady - moje pytanie wzięło się stąd, że użyłeś sformułowania "powinny zostać ulepszone"... ja uważam, że te metody są zbyt rozbudowane i skomplikowane... wręcz przeciwnie... powinny zostać uproszczone. Ale żebyś wiedział o czym dyskutujemy - trochę do poczytania (możesz wpisać do "wujka google" poniższe hasła):
- ocena sensoryczna jabłoni;
- badania eksperckie owoców;
- badania konsumenckie owoców
Pozdrawiam serdecznie :wink:

PS. a do dyskusji na ten (jak widać nie tylko moim zdaniem ważny i istotny temat) gorąco zachęcam - może w tym wątku:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p2376545
żeby "nie blokować" tematu "gruszkowego" :wink:
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: grusza paten

Post »

Faniczekolady - co do smaku gruszek - weźmy Berę Boska. W chłodne lato wychodzi bez smaku. Daj jej słońca, ciepła - jest BOSKA, niezrównana...
pomijam że zgodnie z naszymi danymi powinna wymarznąć już przed wojną :;230

:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”