Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
grzesiek_75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lip 2011, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe

Post »

Witam.
Jak w temacie zwracam się z pytaniem gdzie w województwie opolskim ewentualnie śląskim kupić drzewka owocowe. Chciałbym kupić w sprawdzonych szkółkach, bo ze sklepami ogrodniczymi to jest różnie (co innego napisane, co innego w rzeczywistości). Może polecacie jakieś szkółki które sprzedają w sieci (czy to jest dobra forma kupna drzewek)?
Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Witam. Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe?

Post »

Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Witam. Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe?

Post »

Nie spodziewałam się że znajdę tu tak fajną informację. :wit
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Witam. Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe?

Post »

Polecam szkółkę p. Konieczko w Gogolinie. Sprzedają też przez internet: drzewa.com
Bożena
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam. Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe?

Post »

Fakt. Gogolin (Konieczko) ma dość dobre rekomendacje. Można podjechać, mozna też zamówić drogą elektroniczną
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Witam. Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe?

Post »

Kupowałam u nich kilka razy - wszystko się przyjęło i silnie rośnie. Paczki przychodziły zapakowane naprawdę bardzo porządnie.
Bożena
Sebol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 17 lis 2014, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: R-sko / Wawa

Re: Witam. Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe?

Post »

miki331 pisze:Fakt. Gogolin (Konieczko) ma dość dobre rekomendacje. Można podjechać, mozna też zamówić drogą elektroniczną
Ja z kolei nie jestem zachwycony dostawą jaką otrzymałem z tej szkółki. Zamówienie złożyłem na wiosnę tego roku, zakup dotyczył: świdośliwy Smoky, świdośliwy kanadyjskiej, głogu szkarłatnego, borówki i moreli. Choć wszystkie się przyjeły to przyrosty miały bardzo niewielkie. Dodatkowo opisy na drzewkach robione ręcznie przez co trudno ocenić czy przesłano nam dobrą odmianę (pozostaje wierzyć :wink: ).
Smoky najbardziej się rozczarowałem - miała być sadzonka ok 100 cm a przyszła ok 60 cm zaszczepiona na wysokim pniu (mimo że w rozmowie telefonicznej potwierdzającej zamówienie ustaliłem co innego) z czego sama podkładka miała ok 50 cm....przyrost w ciągu roku to ok 10cm, za to dodatkowo kilka przyrostów od korzenia z jarzębu. Jeszcze mniejszy przyrost miała morela. Z kolei na borówce szybko pojawił się biały nalot na pędzie przez co musiałem wyciąć najsilniejsze pędy... W zasadzie tylko gółg mnie zadowalił (ok 30cm przyrosty) choć drzewko samo w sobie przyszło dość niewielkie.
Jak wygląda sytuacja z innymi drzewkami i krzewami w tej szkółce to nie mogę się wypowiadać bo nie wiem...
Generalnie dwa razy robiłem zakupy przez internet drzewek i raczej podziękuję za taką formę. Liczyłem że kupując u wykwalifikowanych szkółek otrzymam sadzonki z etykietami i zgodne z opisem na ich stronie internetowej.

pozdrawiam
S.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam. Gdzie w opolskim kupić drzewka owocowe?

Post »

Każda opinia jest ważna a szczególnie jeśli niesie ze soba zastrzeżenia i uwagi krytyczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”