Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Jabłoń 'Gold Milenium' ?

Post »

Witam,

Jestem po rozmowie z panem Janem Skibickim. Na jesieni powiedział mi, ze jego syn na wiosnę będzie zajmował się sprzedażą wysyłkowa drzewek tej odmiany podczas gdy dziś podczas rozmowy osiwadczyl mi, ze nie jest zainteresowany sprzedażą drzewek tylko suszu jabłkowego :( Tak wiec zostałem trochę ze tak powiem na lodzie, bo cieszyłem, się, ze będę miał chociaż ze dwa drzewka do nasadzenia. Czy wie ktoś może, gdzie można zdobyć te odmianę?

Dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam serdecznie
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Skontaktuj się z OEMS ( Ośrodek Elitarnego Materiału Szkółkarskiego) Prusy.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Dzwoniłem tam na jesieni i nie mieli już drzewek tej odmiany.

Pozdrawiam serdecznie
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Nie mieli już, czy już nie sprzedawali? Ja kupowałem u nich w listopadzie zeszłego roku.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Mowili, ze nie mieli :(
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Z jednej strony przykro, a z drugiej, ciesze się, że udało mi się kupić.
Proponuję kontakt z innymi oddziałami INSAD-u. Wkrótce początek nowego sezonu, więc jest prawdopodobne, że gdzieś będą sprzedawać, może nawet w Prusach. Ja bym się nie poddawał i nie zwlekał zbytnio. Mój jesienny upór w sprawie zakupu tej odmiany się opłacił. Życzę tego samego.
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Witam odmiane Gold Millenium można dostać w ISIK w SKIERNIEWICACH Jesienią zamówiłem koszt z przesyłką to 15zł Jak będziesz miał jakiś problem z zamówieniem to napisz mi,dam ci namiar do konkretnej osoby :D
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

;:7 Ja poproszę. I dziękuję serdecznie...
Kasia
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Najlepiej zrobić tak, jak już wcześniej pisałem... zbierzcie zamówienia i złóżcie zapotrzebowanie u hodowcy lub licencjonobiorcy :wink: Ciekaw jestem jak to wyszło w ubiegłym roku (była taka akcja na forum :) ).
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

pomolog pisze: Ciekaw jestem jak to wyszło w ubiegłym roku (była taka akcja na forum :) ).
Miałem wrażenie, że uczestniczyłem w tej "akcji", jednak nic takiego nie zauważyłem. Sprawa rozeszła się po kościach, a poszło chyba o licencję. Osoba, która obiecała pomoc nie pokazuje się na forum - przynajmniej nie pod nickiem, który wtedy używała. Myślę, że zadziałał strach, bo w wątku o drzewkach owocowych pojawiły się teksty o niezgodności z prawem takiej próby handlu.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

Pomolog , mam takie pytanie trochę na wyrost , ale czy mógłbyś wskazać jakąś dobrą szkółkę którą Masz osobiście sprawdzoną :?: :?: :?: Potrzebuję jabłonkę Rubinette , czereśnię i śliwę renklodę. Wiem że to niedużo , ale jestem w stanie po nie w okolice Wrocławia przyjechać , bo u nas to z solidnością handlarzy z giełdy to różnie bywa .... :wit :wit :wit
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

rolnikt pisze:...Myślę, że zadziałał strach...
Wiesz - to jest sprawa pomiędzy hodowcą a licencjonobiorcą. Jeżeli sam hodowca nic przeciwko nie ma, decyduje się na rozprowadzanie tej odmiany (a sam pisałeś, że problemu z tym nie ma) to już sprawa Instytutu :wink: A tym bardziej, jeżeli zapytacie o zakup wprost... Nie wiem na ile pan Jan Skibicki jest zainteresowany rozprowadzaniem tej odmiany i też jak sobie z tym radzi... dlatego pytania wprost do hodowcy wcale nie są pozbawione sensu...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie mozna kupic jablon odmiany Gold Milenium?

Post »

pomolog pisze: Wiesz - to jest sprawa pomiędzy hodowcą a licencjonobiorcą. Jeżeli sam hodowca nic przeciwko nie ma, decyduje się na rozprowadzanie tej odmiany (a sam pisałeś, że problemu z tym nie ma) to już sprawa Instytutu :wink: A tym bardziej, jeżeli zapytacie o zakup wprost... Nie wiem na ile pan Jan Skibicki jest zainteresowany rozprowadzaniem tej odmiany i też jak sobie z tym radzi..
Ja kupowałem oficjalnie, dostałem Dokument dostawcy materiału szkółkarskiego", fakturę (chociaż nie potrzebowałem faktury), a problemy z zakupem były. Osobiście kontaktowałem się z producentem i nic nie wskórałem. W wątku o drzewach owocowych padło stwierdzenie, że producent nie ma warunków, by sprzedawać w detalu. Nie wiem od ilu sztuk jest hurt i od ilu opłaci się producentowi wysyłać. Wiem natomiast, że powstaje niepotrzebne zamieszanie. Sokoro można zakupić drzewka np. ISIK, to po co robić jakieś zbiorcze zamówienia, potem rozdzielać i organizować wysyłkę? Sens takiej akcji jest wtedy, kiedy nie ma innej możliwości nabycia drzewek tej odmiany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”