Winorośle i winogrona cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

cortyzol pisze:Jeżeli już ,to raczej 2-a grosze. Przypomniało mi się jeszcze ,że chyba to nazwisko gościa ,który zachorował na oko.Narta.
Jeżeli już to czytaj uważniej, zupełnie niepotrzebnie zadajesz pytanie typu: "Co to za jeden biały owoc...?"
Jeśli będziesz uważniej czytać, to i tym razem byś przeczytał, że:
hafciarz pisze:Zdjęcie przedstawia grono arkadii o wadze 1,86 kg (syn mi trochę jeszcze podskubał przed ważeniem).To błyszczące to moneta 2zł . Grono jest z czteroletniego krzaczka i troszkę przeciążyłem krzew bo zostawiłem 15 kwiatostanów.
I tak jeszcze na koniec: nie jest przyjęte na naszym forum zwracanie się do kogokolwiek per kol, a i pożegnanie narta jest mocno dziwne i nie za bardzo współgra z zawartością forum.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Pomyślałem nawet, że to jeden grosz, ale nie chciałem być złośliwy.
A mówi się: "...jak Ci chyba to sobie uwiąż!"
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Witam wszystkich .
Ta moneta która znajduje się na gronie jest monetą dwuzłotową . To było największe grono z kilkunastu jakie było na krzaku.
Polecam znaleźć miejsce w tunelu dla 3-4 krzaczków po trzech latach są smaczne, piękne i efektowne winogrona bez chemii. Jak znajdę zdjęcie całego krzaka to wstawię.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Marcin, gdzie są jakieś sprawdzone szkółki z winoroślami. Najlepiej na Mazowszu, ale okolice Łowicza też mogą być. Mam wielką ochotę na krzaczek Arkadii. Czy na wiosnę też można kupić krzewy czy tylko jesienią.
pozdrawiam Ewa
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

:D
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Krzewy ciężko kupić, raczej nie polecam. Kupuje się sadzonki, a sadzić można cały rok, nawet zimą.
Zrezygnuj z zakupów w marketach, na targowiskach, z Allegro i z niewadomego pochodzenia.
Sadzonki, dobre sadzonki kupuje się w szkółkach. Sztobry można dostać nawet za friko.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Ewa Waw ma racje tylko dobre szkółki lub nadwyżki od pasjonatów z forum winogrona.org. Nie polecam allegro ani targowisk czy marketów. Jak chcesz się bawić w ukorzenianie i jesteś z okolic Łowicza to napisz na priv jakieś sztobry zadołowane posiadam i sadzonka się znajdzie (jak się przechowały).
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Waw, Marcin, dziękuję za informację, macie racje, że allegro i targowiska, to nie najlepsze miejsca, żeby znaleźć sprawdzoną odmianę. Z okolic Łowicza nie jestem, ale jak byłaby tam jakaś dobra szkółka, to pewnie (może nie teraz, bo mam natłok obowiązków ale w okolicach marca może ) bym się wybrała, tym bardziej, że gdzieś chyba na tym forum widziałam namiar na szkółkę z interesującą mnie odmianą jabłoni w okolicach Skierniewic, a stamtąd to już rzut beretem :wink:
pozdrawiam Ewa
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Ewa poszukaj sadowników, szkółek, winnic w promieniu 50 kilometrów od Twojej lokalizacji i wproś się na terytorium włściciela, najlepiej w czasie plonowania i z degustacją - jest tego mnóstwo.
Ciężko Ci dać namiary na coś, gdzieś nie znając Twojej miejscowości. :D
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Tak zrobię, myślałam, że może znacie jakieś sprawdzone. Sadowników i szkółek sadowniczych szukać nie muszę -mieszkam w rejonie sadowniczym :wink: ale zazwyczaj mają drzewka, z winoroślami nie znam, ale poszukam.
pozdrawiam Ewa
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

ewikk77 pisze:Tak zrobię, myślałam, że może znacie jakieś sprawdzone -mieszkam w rejonie sadowniczym :wink: ale zazwyczaj mają drzewka, z winoroślami nie znam, ale poszukam.
Widzę w Mazowieckim 9 - 10 winnic zaznaczonych na mapie, ale to Ty musisz poszukać, bo tylko Ty wiesz gdzie mieszkasz.
Ja do wróżki na razie się nie wybieram. :D
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Waw, a gdzie taką mapę winnic można zobaczyć?
pozdrawiam Ewa
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 2

Post »

Zapewne mowa o mapie na innym forum, a dokładniej na forum poświęconym winorośli i wszystkiemu co z nią związane. Tam faktycznie jest 9 winnic w okolicach Warszawy.
Z doświadczenia wiem, że nie wszystkie szkółki ujawniają się na forach i można znaleźć sadzonki winorośli również poza tymi miejscami, które widać na mapie.
Zasada prosta - wujek Google i wpisujesz "sadzonki winorośli", najpierw jednak przejrzyj to forum, bo i tutaj była mowa o tym gdzie warto kupować i kogo unikać.

Zapomniałem dodać, że mapę widzą tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy tamtego forum.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”