Bardzo mocne przycięcie czereśni

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
mleno
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 kwie 2011, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bardzo mocne przycięcie czereśni

Post »

Witam.
W tym roku kupiłem działkę na której rośnie piękna czereśnia. W tej chwili pięknie owocuje, ale cóż z tego, skoro praktycznie tylko część owoców można zerwać ze względu na jej gabaryty.Drzewo jest olbrzymie, korona bardzo rozwinięta. Chciałbym jej górną część zlikwidować a pozostałą część w miarę mądrze uformować. I tu pytanie: Jaki jest najbardziej optymalny termin wykonania takiego zabiegu i jeśli można to prosiłbym o parę rad technicznych odnośnie zabiegu. To samo pytanie dotyczy wiśni i gruszy i choć nie są tak wielkie to też wymagają konkretniejszego przycięcia. Słyszałem też takie zdania, abym ciął gałęzie z owocami przy okazji obrywając je. Nie wiem jednak czy nie zaszkodzi to drzewu.
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo mocne przycięcie czereśni

Post »

Witam. wejdz soie na tą stronę, tam wszystko pisze kiedy i jak ciąć. Pozdrawiam :)
http://www.lodr.pl/drzewa-owocowe/przyc ... i-czeresni
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bardzo mocne przycięcie czereśni

Post »

Powiem więcej - tnij teraz. Ma być ciepło i sucho. Nie przed deszczami.
Wybierz miejsce i zetnij pień kilka centymetrów nad okółkiem gałęzi, w miarę poziomych jeśli jest wybór.
Jeśli nie musisz, nie skracaj konarów, można następnego roku. Cięcie ma być gładkie, pochyłe (woda musi spływać). Dobrze, czyli grubo i szczelnie zamalowane preparatem typu farba z fungicydem (żadnych "maści czy "sztucznych kor"). Malowanie powtórzyć - drewno podeschnie i popęka. Na wszelki wypadek najlepiej ściąć sporo powyżej, a następnie uciąć uważnie i dokładnie w miejscu docelowym.
:wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”