Jabłoń Papierówka - 'Oliwka Inflancka' (Oliwka Żółta, Biały Nalew)

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: korzen 2 letniej papierówki z donicy

Post »

Gdyby rosło w doniczce to wyszła by bryła korzeniowa w kształcie doniczki z większością ziemi .
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: korzen 2 letniej papierówki z donicy

Post »

1.5m wysokie dwuletnie drzewko na tak zmasakrowanym korzeniu? raczej szans nie ma, ja bym reklamował.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: korzen 2 letniej papierówki z donicy

Post »

Ja w czerwcu zeszłego roku założyłem na gałąź papierówki butelkę z ziemią i naciąłem w tym miejscu korę tej gałązki. We wrześniu odciąłem gałąź i miała bujne korzenie. Dzięki temu mam piękną 160cm sadzonkę i muszę powiedzieć że korzenie były o wiele wiele ładniejsze niż na Twoim zdjęciu. Papierówka nie potrzebuje podkładki, wystarczy ją przycinać żeby nie urosła za duża.
nowis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2008, o 21:44

Re: korzen 2 letniej papierówki z donicy

Post »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, temat do zamknięcia.

Skontaktowałem się ze sprzedawcą, który "przeprosił za pomyłkę" sam zadeklarował, że do 5 dni wyśle nowe drzewko. Może to wina pracownika, nie będę wnikał. Dobrze, że się skontaktowałem przed wystawieniem negatywnej oceny.

@Tomala3d Jeśli chodzi o drzewa z podkładką czy bez, dla mnie ważne było papierówka z donicy i tym kierowałem się przy wyborze drzewa. Podkładka A2 więc wyrośnie duże drzewo.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: korzen 2 letniej papierówki z donicy

Post »

A drzewko które ci zostało przytnij z 20 cm . nad szczepieniem i zasadź powinno urosnąć .
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 249
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Problem z papierówką

Post »

Rossynant pisze:) bardzo dobrze się udaje, zaś w Krakowie na piaszczystej glebie zrzuca zawiązki pasjami. Bardziej podejrzewam tu suche powietrze niż suchą glebę (bo nie jest sucha).
Moja papierówka drugi rok z rzędu zrzuca zawiązki /nawet dzisiaj/prawie dojrzałe owoce, bez znaków chorób, uszkodzeń. Rośnie na piaszczystej ziemi / podkł.M26/
W tym roku ma wilgoci w bród.Ubiegły rok- ok, miała sucho. Owocuje corocznie -przerzedzam .
Co jest przyczyną?
Pozrdawiam
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
Itharius
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 mar 2020, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bardzo dużo wilków na papierówce - jak uratować?

Post »

Dzień dobry

W ostatnich sezonach dosyć agresywnie przycinałem wszystkie wilki na papierówce. W efekcie oprócz liści, drzewo nie obradzało owocami.
W tym sezonie oprócz dużych wilków pojawiły się jeszcze cieniutkie "pnącza" wychodzące z miejsc ubiegłorocznego cięcia. Byłbym też wdzięczny za
rózne wskazówki, czy nawet fajne źródła, gdzie mógłbym się dowiedzieć jak prawidłowo przycinać wilki na jabłoniach, brzoskwiniach itp., bo sad
przejąłem i mam z tym spory problem. Zdjęcie drzewka

Pozdrawiam
Krasny
500p
500p
Posty: 521
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Bardzo dużo wilków na papierówce - jak uratować?

Post »

Zaznaczam, że fachowcem nie jestem. Obciął bym wszystko, co rośnie pionowo w górę. Zostawił po jednej gałęzi rosnącej poziomo z każdej "wiązki" wilków i skrócił ją o połowę. Chyba, że są dwie rosnące poziomo, po obu stronach grubych gałęzi. Wtedy zostawiłbym te dwie. Z tych poziomych wilków powinny wyrosnąć nie wilkowe gałązki i krótkopędy (i więcej wilków do wycięcia w przyszłym roku). Na krótkopędach i części normalnych gałązek będą pąki kwiatowe. Tylko nie wiem czy już następnej wiosny. To tak odnośnie cięcia teraz. Na przyszłość są też całkiem fajne filmy na Youtube o cięciu drzewek na wiosnę. Niech ktoś bardziej ogarnięty skoryguje to co napisałem, jeśli się mylę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Bardzo dużo wilków na papierówce - jak uratować?

Post »

Wilki najlepiej jest usuwać w sierpniu bo wtedy drzewa powoli przygotowują się do zimy i nie wypuszczają tak dużo nowych pędów i zdążał też zagoić wszystkie rany po cięciu do zimy.
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jabłoń Papierówka - 'Oliwka Inflancka' (Oliwka Żółta, Biały Nalew)

Post »

Wiele osób sugeruje wyrywać wilki a nie wycinać. Ze ponoć mniej ich odrasta. Ale nie w odmianach pestkowych.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jabłoń Papierówka - 'Oliwka Inflancka' (Oliwka Żółta, Biały Nalew)

Post »

Wyrywanie pędów jest szybsze tylko trzeba dopilnować terminu.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”