Borówka wysoka - rozmnażanie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

marchewka31 pisze:Podpinam się pod temat.
Sama już od jakiegoś czasu próbuję rozmnożyć borówki, ale efektów na razie brak.
Może dzięki Waszym wskazówkom się uda :)
Sądzę że na borówkę nie ma silnych..
być może dlatego że krzewy pochodzą z hodowli in vitro i tylko tak dały by się też rozmnażać.
Przydałby się więc tu biotechnolog.
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Witajcie,mnie z tamtego roku żyje w doniczkach 5 sztuk borówek,w tym roku planuję troszkę większe ilosci ukorzenić,piotr
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

swistak pisze:Witajcie,mnie z tamtego roku żyje w doniczkach 5 sztuk borówek,w tym roku planuję troszkę większe ilosci ukorzenić,piotr
To podaj łaskawco jak to robisz.,
Jakie pędy bierzesz na sadzonki i o jakiej porze?
tylko nie zawijaj,
bo diabeł tkwi zapewne w szczegółach.
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Mnie też się udało:) Obrazek Obrazek
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Witajcie,robię to na zasadzie prób i błędów,od Czerwca pobieram zielone końcówki i umieszczam w doniczkach p-9 po 4 sztuki,co się przyjmie to zostaje,na zimę daję do piwnicy a po wiosennych przymrozkach wystawiam do półcienia czyli pod dzikie wisnie .Miałem robić odkłady ale nie zdążyłem z przygotowaniem sadzonek .Próbujcie i nie rezygnujcie może traficie w odpowiedni czas ponoć pobierane są częsci zielone od czerwca do sierpnia piotr
baobab100
50p
50p
Posty: 58
Od: 10 lis 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Próbowałam w ubiegłym roku ukorzenić borówkę, z uciętych pędów. Robiłam to w czerwcu , ale niestety nic się nie ukorzeniło. W tym roku zrobiłam odkład, przycisnęłam gałązkę kamieniem. Zobaczę dopiero na drugi rok co z tego wyjdzie.
Andrzej40091
50p
50p
Posty: 80
Od: 29 maja 2015, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut- okolica

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Też tak jak WY próbuję i albo mi brak cierpliwości albo nie mam "ręki do sadzenia" :-(
dam radę i sam wyhoduję :-)
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Witam,Andrzej40091 nie rezygnuj w tamtym roku ukorzeniłem tylko 15 sztuk,w tym zamierz ponowić wynik,cierpliwosć i upór dają wyniki nawet przy zerowym wyniku w pierwszym roku.Pozdrawiam piotr
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Andrzej40091 pisze:Też tak jak WY próbuję i albo mi brak cierpliwości albo nie mam "ręki do sadzenia" :-(
witaj
mnie też nic nie wyszło,
muszę wypróbować metodę tych, którym się zawsze udaje .
ponoć pobierają sadzonki w sierpniu, wsadzają do doniczek, przykrywają słoikiem, ustawiają w półcieniu, zimą przechowują w piwnicy , na wiosnę wystawiają w półcień i mają wszystko ukorzenione.
zamiast słoików zamierzam dać ucięte butelki plastykowe.
Andrzej40091
50p
50p
Posty: 80
Od: 29 maja 2015, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut- okolica

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Ja nie rezygnuję ale też studiuję literaturę :D. Z obserwacji widzę, że te pędy wierzchołkowe teraz ścinane trzymają się lepiej no i czym grubsze tym lepsze (ołówkowe). Czas pokaże :D..... Boję się tylko jednego....koledze wytrzebię wszystkie borówki z tych pędów he he i BRAKNIE :D
dam radę i sam wyhoduję :-)
Andrzej40091
50p
50p
Posty: 80
Od: 29 maja 2015, o 07:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łańcut- okolica

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

ali67 pisze:
Andrzej40091 pisze:Też tak jak WY próbuję i albo mi brak cierpliwości albo nie mam "ręki do sadzenia" :-(
witaj
mnie też nic nie wyszło,
muszę wypróbować metodę tych, którym się zawsze udaje .
ponoć pobierają sadzonki w sierpniu, wsadzają do doniczek, przykrywają słoikiem, ustawiają w półcieniu, zimą przechowują w piwnicy , na wiosnę wystawiają w półcień i mają wszystko ukorzenione.
zamiast słoików zamierzam dać ucięte butelki plastykowe.
Trere fere !!!! O ile jest CO WSTAWIAĆ do tej piwnicy.... O ile Ci pędy nie zbrązowieją przez ok 2 tygodnie to może i jest...W rozmnażaniu borówki najważniejszy jest pierwszy tydzień (podobno). Pod słoikiem szybko siada pleśń i pozamiatane.... Ja zalecałbym folię perforowaną i nie patyczki tylko drut izolowany w formie takiego kabłąka na krzyż... Tyle sam zauważyłem co do techniki i wygody :D... Ja myślę, że tutaj TERMIN jest BARDZO ważny !!! Chyba jednak te sadzonki z końca sierpnia - bardziej zdrewniałe dłużej wytrzymują.... No i ostrożnie z wodą..Co do podłoża to wydaje mi się, że torf 1 : 1 z piaskiem ale takim żwirkiem ciut grubszym i płukanym ...może być rzeczny. Sadzonki raczej z piętką ze starszego pędu i bez obcinania i korowania Ale mogę się mylić ale to moje dotychczasowe spostrzeżenia.
dam radę i sam wyhoduję :-)
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Poczytałam O Waszych doświadczeniach i jak tylko upał odpuści będę próbowała ukorzenić swoje borówki :)
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Borówka wysoka rozmnażanie

Post »

Andrzej40091 pisze:
Trere fere !!!! O ile jest CO WSTAWIAĆ do tej piwnicy.... O ile Ci pędy nie zbrązowieją przez ok 2 tygodnie to może i jest...W rozmnażaniu borówki najważniejszy jest pierwszy tydzień (podobno). Pod słoikiem szybko siada pleśń i pozamiatane.... Ja zalecałbym folię perforowaną i nie patyczki tylko drut izolowany w formie takiego kabłąka na krzyż... Tyle sam zauważyłem co do techniki i wygody :D... Ja myślę, że tutaj TERMIN jest BARDZO ważny !!! Chyba jednak te sadzonki z końca sierpnia - bardziej zdrewniałe dłużej wytrzymują.... No i ostrożnie z wodą..Co do podłoża to wydaje mi się, że torf 1 : 1 z piaskiem ale takim żwirkiem ciut grubszym i płukanym ...może być rzeczny. Sadzonki raczej z piętką ze starszego pędu i bez obcinania i korowania Ale mogę się mylić ale to moje dotychczasowe spostrzeżenia.
kolego!
pod folią perforowaną nie utrzymasz odpowiedniej wilgotności i pędy zaczną usychać.
Robiłem ukorzenianie w zamkniętych workach strunowych, i pleśni nie było, wszystko zależy od podłoża.
Ukorzeniałem też róże pod butelką i zaczęły się rozwijać ale jak zdjąłem butelki szlag je trafił, widocznie nie rozwinął się system korzeniowy mimo że puściły pędy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”