Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 39  
Autor Wiadomość
giza
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 13:57 
1000p
1000p
Ziela, jak będa rosły w doniczkach to będa zwisające a jak w gruncie to plożące :)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009

Zobacz profil Wyślij e-mail      

lotta
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 16:06 
500p
500p
Można w doniczkach, ale wtedy trzeba gdzieś przechować przez zimę, a w gruncie to bez kłopotu.

Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 16:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Oczywiście, w gruncie najlepiej, ale na balkonie "piknie". Ta zima, wiadomo, była łagodna, ale mam truskawki w skrzynce, więc zimę spędziły przy ścianie, na styropianie, owinięte w bąbelki.
Teraz powędrowały na wysoką półkę, i będę czekała, troskliwie je podlewając, aż zaczną wypuszczać wąsy. Tez kupiłam tylko 10 sztuk, a mam z nich już sporą grządkę, nie licząc tych balkonowych.

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 18:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Walerio, powiedz proszę, a po ile sztuk wsadzasz do doniczki?
Bo ja te 10 szt. wsadziłam na razie wszystkie do takiej mniejszej donicy, ok.3 l.
A docelowe są misy wiszące ok. 15 i 20l.
To po ile sztuk na misę trzeba dać?

Evva
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 19:39 
50p
50p

---
Ja, jak już do mie dotrą te sadzonki, posadzę na razie każdy krzaczek osobno w malutką doniczkę. A potem jak już wyjdzie parę listków pomyślę o większych. Mi się marzy taka kaskada: doniczka mniejsza na donicy większej, a w nich posadzone zwisające truskaweczki, ale nie wiem czy się uda.

hanka55
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 20:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Ewaś, ale one są całkiem mocno ulistnione...
Ja im poobcinałam stare liście, bo pełno nowych pąków liściowych miały.
To duże sadzonki z miotłą korzeniową, a nie takie maluszki, jak się zwykle kupuje do ogrodu z multipalet.

A na balkonie mam takie duże misy połączone kaskadowo łańcuchami i w jednej piramidzie mają być pomidorki, a w drugiej truskawice, więc i tak będzie efekt kaskady :D

Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2008, o 20:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja w takiej typowej plastikowej białej skrzynce , długości ok. 80cm, mam 3 krzaczki. One bardzo rozrastają się, liscie mają bardzo duże i sporo ich jest.

Evva
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2008, o 12:15 
50p
50p

---
hanka55 napisał(a):
Ewaś, ale one są całkiem mocno ulistnione...
Ja im poobcinałam stare liście, bo pełno nowych pąków liściowych miały.
To duże sadzonki z miotłą korzeniową, a nie takie maluszki, jak się zwykle kupuje do ogrodu z multipalet.

A na balkonie mam takie duże misy połączone kaskadowo łańcuchami i w jednej piramidzie mają być pomidorki, a w drugiej truskawice, więc i tak będzie efekt kaskady :D

Haniu miałaś rację. Dziś dostałam moje struskawki i faktycznie są to już dorodne sadzonki dobrze ukorzenione. Oj, muszę je najpierw wsadzić do doniczek a potem lecę kupić jakieś docelowe misy. Ten pomysł mis na łańcuchach bardzo mi się podoba!

MalaRybka
 Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2008, o 17:30 
1000p
1000p

więcej niż 1
Właśnie dotarła do mnie przesyłka z kruskawkami. Kupiłam w komplecie, 25 szt, na spółkę ze szwagierką. Korzenie mają duże, listki wypuszczają (narazie malutkie). Mogę je już w ogrodzie posadzić czy narazie do donicy? Podciąc troszkę korzenie?

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2008, o 00:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
MałaRybka napisał(a):
Właśnie dotarła do mnie przesyłka z kruskawkami. Kupiłam w komplecie, 25 szt, na spółkę ze szwagierką. Korzenie mają duże, listki wypuszczają (narazie malutkie). Mogę je już w ogrodzie posadzić czy narazie do donicy? Podciąc troszkę korzenie?

Rybko myślę, że zanim posadzisz truskawki do gruntu bezpiecznie będzie je przez parę dni zahartować..przyzwyczaić do temperatury i słońca.
Termin sadzenia - najlepiej wiosną, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe i glebowe, jeśli jesienią - unikać terminów późnojesiennych - ryzyko uszkodzeń mrozowych.
Rośliny należy sadzić w glebę dobrze osiadłą, wilgotną i najlepiej w dzień pochmurny. Sadzonki umieścić tak, aby pąk wierzchołkowy po uciśnięciu gleby był na powierzchni.!!!!!!! Zasypanie pąka opóźnia przyjęcie się roślin i ich wegetację.
Kiedyś wyczytałam, że nie należy przycinać korzeni truskawkom, ale większym złem jest jak korzenie przy sadzeniu zawijają sie do góry..dlatego ja czasem podcinam zbyt długie korzenie.Po posadzeniu obficie podlej aby ziemia dobrze osiadła wokół korzeni. :wink:

tomek81c
 Tytuł: Truskawki pnące
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 18:28 
50p
50p
Był już wątek o truskawkach zwisajacych, ale niestety o pnących nic nie znalazłem...
Ostatnio przeglądałem sobie 'Tele tydzień' i tam jest reklama truskawek, które rosną w formie drzewka do 120 cm i wyżej... nic o tym nie slyszałem, więc mam pytanie - są takie drzewka? możecie mi polecić jakieś truskwaki pnące, które są smaczne?

ps. sprawdziłem firmę oferującą te drzewka - Biotonic - jest to firma, która jakiś czas temu sprzedawała tabletki pozwalające schudnąć 28 kg w 9 tygodni... za co została ukarana przez urząd ds. konsumenta, bo to bzdura... dlatego daruję sobie zakupy u nich...

bigaczzz
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 18:41 
200p
200p
Jednak powinieneś napisać w wspomnianym przez siebie temacie. Nie powielajmy ich i nie zajmujmy zbędnie miejsca.
Co do reklamy, ośmiałem się oglądając jej zdjęcia. Widać, że komputerowcy potrafili powlepieć mnóstwo truskawek na krzaczek. Skoda tylko, że nie uwzględnili tego, że zanim truskawka dojrzeje jest zielona i nie wszystkie są tak samo wielki i dorodne. Ach jak reklama czasem potrafi omamić...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

judyta
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 21:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Tomku-efekt "truskawki pnącej" uzyskasz przywiązując wąsy-rozłogi do podpór..np. drabinki bambusowej.Odmianą dającą bardzo dużo rozłogów jest Selva.Owocuje nawet na odrostach wytworzonych latem.

Thilien
 Tytuł: Truskawka pnąca
PostNapisane: 7 kwi 2008, o 22:17 
100p
100p

---
Truskawka pnąca nie istnieje. Są tylko truskawki zwisające, które dają efekt widoczny na wielu reklamowych obrazkach takich truskawek. Rzeczywiście chodzi tu o owocowanie na rozłogach. Trzeba też posadzić odpowiednią ilość krzaczków, by uzyskać efekt. Najodpowiedniejsze są odmiany powtarzające jak wspomniana wyżej Selva.
Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 534 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 39  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości