Nie zdążyłam wsadzić do gruntu drzew owocowych przed zimą

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
lider1000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 lis 2020, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nie zdążyłam wsadzić do gruntu drzew owocowych przed zimą

Post »

Dzień dobry. Bardzo proszę o radę. Kupiłam kilkanaście drzewek owocowych: jabłonie, grusze, czereśnie, śliwy, brzoskwinie itp.. Ale wysyłka przedłużyła się i dostałam drzewka jak już spadł u nas śnieg. Bardzo proszę o radę co mam zrobić z tymi drzewkami, czy wsadzić je do gruntu pomimo śniegu i przymrozków czy mogą jakoś przezimować przez zimę w garażu, żeby wsadzić je dopiero na wiosnę? Bardzo proszę o informację
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nie zdążyłam wsadzić do gruntu drzew owocowych przed zimą

Post »

Zdecydowanie należy posadzić te drzewka,usypać kopczyki nad bryłą korzeniową i gdyby nadeszły silne mrozy,co jest mało
prawdopodobne można osłonić ich korony.Póki ziemia nie zamarznie można sadzić bez obaw drzewa i krzewy.
Można ale nie trzeba może z wyjątkiem brzoskwini,ale tylko podczas silnych mrozów np. ok powyżej 15 *C
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Nie zdążyłam wsadzić do gruntu drzew owocowych przed zimą

Post »

Przy takich temperaturach ziemia raczej nie zmarzła na tyle żeby nie dało się wykopać dziur. W tym roku przesadzałem drzewka w połowie stycznia i potem na początku lutego (wszystkie się przyjęły). Jak tylko się uda wbić szpadel to trzeba posadzić. Można też dodatkowo dokupić ziemi uniwersalnej (postawić przy grzejniku by była sypka) i nią w pierwszej kolejności obsypać korzenie, a potem resztę oryginalnej ziemi i drzewka posadzone (tak sadziłem kilka lat temu jabłoń Sander jak w drugiej połowie lutego ziemia była zmarznięta, oczywiście drzewko rośnie do tej pory). Termin sadzenia Sandera był nietypowy, ale zamawiałem wtedy podkładki do szczepienia i przy okazji poprosiłem i przysłanie w komplecie tej odmiany. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”