Jak się pozbyć jeżyny? Pomocy!

Drzewa owocowe
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Jak się pozbyć jeżyny? Pomocy!

Post »

Romaszka, na jesieni, po zbiorach zapros tego rolnika z kultywatorem by znowu zruszyl pazurami ziemie. Wyzbierac co sie da, widlami amerykanskimi przetrzepac, przetrzasnac, powyciagac. Te korzenie beda juz krotkie wiec Wam pojdzie o wiele szybciej. Randapu nie uzywaj, musialabys zastosowac duuuze stezenie , niepotrzebnie , bo recznie tez to to zrobisz bez lania chemi. Tak walczylismy z perzem- 3 lata i udalo sie.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Jak się pozbyć jeżyny? Pomocy!

Post »

Gienia dziękuje, masz racje, tak zrobimy. Bo jak poleje randapem, to wszystkie nasze ekologiczno - rolnicze zabiegi pójdą na marne.
aha ... to znaczy, że te " wielgaśne widły " przyczepione do ciągnika to kultywator?
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jak się pozbyć jeżyny? Pomocy!

Post »

tak to cos to sie nazywa kultywator.
a ta cholrna jezyne da sie wytepic. moi rodzice postaliwi dom na dzialce gdzie byla normalnie dzungla i jezyny roslo od groma a teraz nie znajdzie ani jednego pedu od juz ladnych 7lat
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Re: Jak się pozbyć jeżyny? Pomocy!

Post »

Najlepsza metoda na maliny,jeżyny to kosić nisko kosiarką,kosą.
jeśli będziesz systematycznie wykaszać wówczas roślina nie będzie miała liści,nie będzie fotosyntezy i te całe korzenie co są obecnie w ziemi zaczną zamierać.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jak się pozbyć jeżyny? Pomocy!

Post »

Roboty na 10 lat!

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Jak się pozbyć jeżyny? Pomocy!

Post »

Mam nadzieje, że przeżyje te 10 lat :tan . A z tego co się zorientowałam, mieszkając już ( dla kogoś może tylko ) 2 lata w mojej kochanej wsi, to z pewnością mogę stwierdzić, że jeśli ktoś posiada ogród, warzywniak, kury, króliki itd. to czas leci bardzo szybko :wink: a co najważniejsze spokojnie i radośnie.
Kontynuuje walkę z jeżyną, ale armia wroga już bardzo zmalała, zostały same niedobitki, strategia jest prosta, atakować, walczyć, nie poddawać się ... a na pewno zwyciężymy :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”