Czy możliwa taka krzyzówka?

Drzewa owocowe
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

A o mojej wymarzonej Cerapadus ani słowa.Bardzo lubię przetwory z czeremchy,czyli wino
i nalewki.Ale czeremcha ma za drobne owoce,jak na mój gust.Szukam więc tej miczurinowskiej
krzyżówki,a ona jest jak duch,wszyscy wiedzą,że jest,a nikt tego nie widział.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Mirzan, a Prunus Cerapadus jak się ma do Cerapadus?
Zielonym do góry!!!
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

A czeremchę z czym krzyżował? Namierzyłam sobie taką co ma słodkie owoce, i myślałam żeby ją sobie rozmnożyć i soki robić, ale owoce faktycznie to cieniutka warstwa na pestce. Tak się nawet zastanawiałam jak to pogrubić. Ok doczytałam, z wiśnią. Też w tym kierunku kombinowałam tylko kwitna w zupełnie rozjechanych terminach. Jak się przechowuje pyłek z pestkowych? Normalnie, w lodówce można? Czy trzeba go najpierw podsuszać?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Mirzan - Nie wiem czy interesuje Cię Prunus cerapadus "Miczurin" - jest dostępna w Czechach, na moje dzisiejsze zapytanie odpowiedzieli niemal natychmiast:

Prunus cerapadus Micurin - v prodejne ho nemame, ale koukal jsem, ze u dodavatele, by mohli par kusu mit ( ted najare sobie ale veci rychle prodavaji takze nemuzu zarucit, ze tam skutecne budou).. Cena vychazi na 190,-.
Pokud byste mela zajem mohu ho zkusit objednat a privezli bychom ho v utery a schovali Vam ho do konce tydne.
S pozdravem
mj

Tłumaczenie w skócie: nie mają na stanie ale u dostawcy parę sztuk może być, cena ok 190 KC , bardzo szybko się sprzedają, mogą przywieźć i przechować u siebie do końca tygodnia.

Nie wiem jak zareagują na wieść, że trzeba by je wysłać do Polski... Ale to w końcu Unia. Cena oczywiście na miejscu, nie mówilismy o wysyłce...


Ale nie wiem oczywiście czy to to czego szukasz, nic nie można znaleźć w necie nt. samej rośliny, nie odpowiedzieli na pytanie czy to to samo co Cerapadus sladky wyhodowany przez Miczurina.
Zielonym do góry!!!
90chrzan
100p
100p
Posty: 167
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

dobra krzyzowka byłoby czeremcha amerykanska(mniej goryczy) z wiśnia lub czereśnia a ta miczurinowska jest z czeremcha maacka ale nie ma co wymygac :D jak mozesz to podaj link szkółki z Czech gdzie jest Cerapadus
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Kiedy to nawet nie jest szkółka, to sprzedawca mający dostęp do dobrych dostawców (których oczywiście nie ujawni) i nie mam zadnej pewnosci czy łatwo go będzie namówić na wysyłkę rośłiny do Polski.
Poczekajmy na Mirzana, niech powie czy Prunus cerapadus to jest to, czy całkiem coś innego. Ta roślina to faktycznie duch, brak jakichkolwiek głębszych informacji - jedyne sensowne linki odnoszą się do ofert sprzedaży książek Miczurina!
Zielonym do góry!!!
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Nie wiem,czy to jest to,o co mi chodzi,ale jeśli nie ma wyboru,to na pewno to.Jak już zacząłeś
negocjacje,ciągnij dalej.Jestem chętny do kupna.na razie muszę się zadowolić czeremchą,owoców ma dużo,nie jestem w stanie tyle zużyć.Ale za parę lat owoce będą poza zasięgiem,bo drzewko ostro
idzie w górę.Wirginijską mam,mały krzaczek.Kwitła już w ub.roku,ale owoców nie miała.W tym roku już
przekwitła,nic nie kwitło do zapylenia jej,a obawiam się,że sama nie zaowocuje.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

No cóż, to już zależy od Ciebie - czy uważasz że warto i ile jesteś w stanie dać za wysyłkę.

Ja mogę tylko pomóc w tłumaczeniach.
Zielonym do góry!!!
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Jeśli można,spytaj ile będzie kosztować przesyłka jednej a ile dwóch.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

OK, dam znać jak odpowiedzą.
Zielonym do góry!!!
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

A co jeszcze mają ciekawego?;)
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Oni raczej sprowadzają od hodowców na terenie Czech.
Zielonym do góry!!!
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Czy ten Prunus cerapadus nie okaze się brzoskwinią? Bo na brzoskwinie chęci brak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”