Czy możliwa taka krzyzówka?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Skrzyżowanie jabłka z pomidorem
Szwajcarskiemu sadownikowi Marcusowi Cobertowi udało się skrzyżować jabłko z pomidorem. Selekcjoner wyhodował nowy gatunek jabłek z czerwonym soczystym miąższem.
Jak informuje londyński dziennik "Daily Telegraph", pod względem koloru i faktury jabłka przypominają pomidory, ale rosną na zwykłych jabłoniach.
Nowy gatunek jabłek charakteryzuje się delikatnym smakiem z lekkim odcieniem leśnych jagód. Owoce wyróżniają się przy tym zwiększoną zawartością przeciwutleniaczy. Jabłka nie tracą swojego "pomidorowego" koloru nawet po obróbce termicznej czy innej.
Pierwsze drzewka nowej odmiany jabłek już pojawiły się w sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Spotkały się z dużym zainteresowaniem sadowników. Oczekuje się, że nowe, już brytyjskie "pomidorowe jabłka" znajdą się w sprzedaży w sklepach na Wyspach w ciągu najbliższych dwóch lat. YY

Coś mi się wydaje,że to primaaprilis.Co Pomolog na to?
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Krzyżówka na pewno nie, jedynie wprowadzenie genu pomidora do jabłka metodą modyfikacji genetycznej.
Gdzieś w necie natknąłem się na zdjęcie jabłka z intensywnie czerwonym miąższem, ale nie opisywali tego jako pomidorowe
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Jak na mój gust,to wszystko jedno jak ten gen wsadzili. Mam wielką chcicę na taką jabłonkę,
a już są w sprzedaży:
http://www.suttons.co.uk/Shop/Fruit+Tre ... shes/List/

Ciekawe czy u nas ktoś już to sprzedaje,kupiłbym obydwie.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Siła brytyjskiego marketingu nie ma sobie równych :lol:(to odnośnie krzyżówki jabłka i pomidora ;) ). Informacja zresztą z ubiegłego roku, hehe. Natomiast co do jabłek czerwonomiąższowych - to prawda, ale też żadna nowina. Znamy je od baaardzo dawna ;)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Mam jakąś jabłonkę o czerwonym miąższu,nawet drewno ma czerwone.Owoce wielkosci orzecha
włoskiego,liście ciemno zabarwione,kwiaty czerwone,czy to może być jabłoń niedźwiedzkiego?
Wyhodowałem ze zdobycznego patyka,przez ukorzenienie,wiec nazwy nie znam.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Mnie interesuje krzyżówka ,o której kiedyś było nawet trochę głośno w Polsce,to krzyżówka poziomki i truskawki,zwana truziomką.Miała być ona hitem eksportowym naszego kraju.Ale minęło już od tego czasu parę ładnych lat,a sadzonek truziomki jak nie było tak nie ma.Czy był tylko żart,czy nie? po wpisaniu do wyszukiwarki słowa "truziomka" wyskakuje parę stron na jej temat,ale nie ma nic czy skrzyżowanie się udało i czy wielkośc i smak są zadowalające,oraz czy będzie można kupić sadzonki.Jeśli ktoś ma więcej informacji w tym temacie,to proszę o podzielenie się tym z innymi,dziękuję.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 800
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

mirzan pisze:Jak na mój gust,to wszystko jedno jak ten gen wsadzili. Mam wielką chcicę na taką jabłonkę,
a już są w sprzedaży:
http://www.suttons.co.uk/Shop/Fruit+Tre ... shes/List/

Ciekawe czy u nas ktoś już to sprzedaje,kupiłbym obydwie.
Która jest ta pomidorowa?
Pozdrawiam,

J
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Apple Redlove i obok druga.
A krzyżówka truskawki z poziomką,to jakiś nonsens,ponieważ truskawka jest krzyżówką poziomek.
Truskawka w przyrodzie nie występuje,została zmajstrowana chyba przez angielskich ogrodników.
Nie pamietam jakich gatunków poziomek użyto do krzyżowania,ale to łatwo znaleźć.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Tych jabłek z czerwonym miąższem jest sporo odmian, jak również z różowym, tylko u nas coś niepopularne. Ja mam jabłoń niedźwiedzkiego i z opisu podobna jest ta Twoja Mirzanie, aczkolwiek może ona też być krzyżówką jabłoni niedźwiedzkiego. Trzeba by porównać jakoś dokładniej.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Lubię nowinki, mam azjatyckie grusze i śliwki, ale jakoś mi się nie widzi jabłuszko czerwone w środku.....
Chyba sporo osób tak ma, dlatego nie są u nas popularne.
Waleria
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

One są wizualnie ładne, ale w smaku ponoć już takie ładne nie są, sporo z nich jest w jakimś stopniu cierpkawych. Poza tym nie każdemu odpowiada krwisty sok;)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Waleria pisze:Lubię nowinki, mam azjatyckie grusze i śliwki, ale jakoś mi się nie widzi jabłuszko czerwone w środku.....
Chyba sporo osób tak ma, dlatego nie są u nas popularne.
Są nawet grusze czerwone w środku,Pomolog podawał mi nazwę na innym forum.Zresztą nie chodzi
mi o kolor miąższu, przy tej jabłonce,ale o nietypowy smak owoców.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Czy możliwa taka krzyzówka?

Post »

Ten "aromat leśnych jagód" to ściema, chyba, że za leśną jagodę wziąć aronię, a "aromat" oznaczałby wtedy wrażenie lekko drętwiejącego języka po zjedzeniu większej ilości;) Rozmawiałam w zeszłym roku z człowiekiem, który ma toto w paru wersjach w ogródku, i kosztował też kilka, i o ile jemu smak jako tako odpowiada, to dla dzieci np raczej nie polecał. Gruszki owszem są, ze 3 kultywary na pewno bo o tylu wiem.. Chciałam taką do ogródka ale póki co mi to nie wyszło:/ Czy ta Twoja czerwona jabłoń jest dobra w smaku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”