Cięcie gruszy

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
richu
50p
50p
Posty: 86
Od: 15 paź 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie, Praszka

Re: Cięcie gruszy

Post »

Jeszcze raz zdjęcie w całości, gleby na pewno nie jest za bogata gdyż tylko w niedalekiej okolicy od drzewka jest nawieziona ziemia specjalnie pod nie a tak raczej tylko glina :roll: A niedaleko tej gruszki rośnie czereśnia która ma już ze 4-5 metrów wysokości oraz stare śliwy które jeszcze owocują więc na razie są. Ale co mam teraz zrobić jak nie znam nazwy gruszy, wsadzić jakąś odmianę która jest "najbardziej koleżeńska" ?
A co do twojego owocowania gruszy to jestem pod wrażeniem na tej z tego co pamiętam były może raz albo 2 kwiatki które i tak opadły więc nawet owoca nie widziałem na niej jeszcze :(
Obrazek
murarz81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 2 lut 2011, o 22:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cięcie gruszy

Post »

Obrazek

Ta jedna galazke zrzuc z góry .Obetnij za 3 pąkiem lisciowym.

Jak nie sciales starego przewodnika jeszcze ,to jak bedziesz go scinał to nie scinaj w miejscu rozgalezienia tylko ze 3 cm wyzej .I jak tylko rozmarznie ziemia kolek wbijaj wysoki, ze 40 cm idzie w ziemie w gore ze 2,5 metra.

Haaaaaa czeresnia taaaaaak pewnie tam rosnie :) Pewnie masz na podkladce silnorosnacej( czeresnia ptasia) i z nia nie ma problemu...:)

Dla mnie to lukasowka( tylko ona tak pieknie wypuszcza galezie boczne ) - posadz 2,5m obok "konferencje" a jak masz i miejsca wiecej to i "generala"lub "faworytkę"czyli klapse .Wszystko na silnej podkładce u Ciebie powinno rosnac z tego widac .Dluzej poczekasz na owocowanie ale cos bedzie a na karlowej lub pol karlowej drzewko nie ruszy pewnie jeśli masz faktycznie słaba ziemie.

Na kwiatuszki Bor by sie zdał wobec tego na wzmocnienie pakow kwiatowych:) ale jak zetniessz stary przewodnik to dopiero za rok bedziesz miec kwiatki na tym "nowym" przwodniku. ale nie zastanawiaj sie ani chwili - scinaj ten stary !!!
anbol
50p
50p
Posty: 80
Od: 14 lut 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Re: Cięcie gruszy

Post »

murarz81 pisze:Jakie cięzarki? jakie naciagi? wszystko da sie zrobic umiejetnym cięciem
Przez wyprowadzenie do poziomu gałęzi bocznej przyspieszamy kwitnienie a co za tym idzie owocowanie i tworzymy w ten sposób gałęzie owoconośne na parę lat.Sekator nie potrafi tego,korygowanie owszem,ale...
Awatar użytkownika
rdest79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 lut 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Cięcie gruszy

Post »

moja grusza wyglądała tak:
Obrazek

a teraz wygląda tak:
Obrazek

jeszcze tylko zostało zabezpieczyć podcięcia
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cięcie gruszy

Post »

Ale ją ogołociłeś, rozumiem przerzedzić wilki ale żeby aż tak :| Miała dużo młodych pędów a zostały pewnie stare wyrośla.
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Cięcie gruszy

Post »

Takie stare drzewa odmładza się ratami rozkładając cięcie nawet na 3 lata. W tym roku po tak radykalnym cięciu, które jest szokiem dla starego drzewa wyrośnie pewnie las wilków. No i owoców nie będzie :cry:
lukasz4511
100p
100p
Posty: 143
Od: 5 mar 2009, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

cięcie

Post »

Chciałem obciąć grusze, tylko za bardzo nie wiem jak, czy mam obciąć te prawie wszystkie gałązki? czy zostawić, proszę poradźcie? Obrazek
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: cięcie

Post »

Wytnij najpierw pędy uszkodzone przez mróz, wilki i gałęzie krzyżujące się. Zobaczysz później co z niej zostanie. Ja myślę, że jak to zrobisz , to nie będziesz miał zbytnio co ciąć dalej :wink:
lukasz4511
100p
100p
Posty: 143
Od: 5 mar 2009, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: cięcie

Post »

Wilki tzn, te gałązki wszystkie wyciąć co rosną w górę ???
murarz81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 2 lut 2011, o 22:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cięcie gruszy

Post »

to drzewo to porazka , jeden wielki busz:( tu wszystko rosnie do góry :) postaw cos bialego za drzewem jakis mega bialy karton lub mega przescieradlo i zrob zdjecie .bedzie wiecej widac . moze cos podpowiem. a co do poprzedniego kolegi co tak opitolil gruszeczke to:))) ładnie wyglada ,nie bal sie ciąć,ale faktycznie to jest najgorsza pora tak gołocic drzewo . Strasznie pojdzie w wilki. jak juz takie stare drzewo chcecie tak ostro ciac to lepiej to zrobic w czerwcu. wtedy te mlode nowe odrosty beda mniejsze .
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Cięcie gruszy

Post »

rdest79
tragedii nie ma. Pilnuj teraz aby w czerwcu powyrywać wilki. W czerwcu będą krótnkie i jeszcze zielone - bierzesz rękawice i rwiesz wszystko co rośnie pionowo do góry bezpośrednio z konarów. Będziesz miał mniej do cięcia wiosną 2012. Słabiej rosnące z boku konarów wilki możesz zostawić - można z tego uformować nowe gałęzie ja będziesz potrzebował.
Awatar użytkownika
rdest79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 lut 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Cięcie gruszy

Post »

Na początek napisze że działke kupiłem w tamtym roku i jest troche zapuszczona dlatego takie drzewa.
Podciąłem tak bo sugerowałem sie moim tatą jak pamiętam obcinaliśmy za młodego też takie pionowe wilki ale może były góra metrowe i to na jabłonkach, jabłka były w sumie co roku.
A jakie macie sposoby aby drzewa owocowały co roku?
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: cięcie

Post »

lukasz4511 pisze:Wilki tzn, te gałązki wszystkie wyciąć co rosną w górę ???
Łukaszu, tzw 'wilki' są zazwyczaj jaśniejsze, ale nie koniecznie. One rosną pionowo w górę i tylko osłabiają roślinę. Z nich nic nie będzie, więc trzeba je usuwać.
Tutaj podam Ci linka http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2658
Luknij tam i wszystko będziesz wiedział. Za dużo by pisać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”