Jak użyźnić glebę wokół drzewek owocowych?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Mała Ogrodniczka

Jak użyźnić glebę wokół drzewek owocowych?

Post »

Pomóżcie proszę. Na jesień posadziłam 2 małe drzewka owocowe: gruszę i śliwę (takie typowe kikutki;)
Glebę na działce mam słabiutką, piach. W dołki nasypałam czarnoziemu, ale pod nim jest już tylko żółty piach. Chciałabym czymś użyźnić / nawieźć drzewka. Mam trochę obornika, który przeleżał zimę i wygląda na rozłożony. Czy mam go wymieszać z wierzchnią warstwą gleby wokół drzewek? A może kompostu podsypać?
Będę wdzięczna za porady.
pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
kiler
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2006, o 01:07
Lokalizacja: Słubice

Post »

Ja swoim krzaczkom min porzeczki agrest maliny aronia dostarczam co roku kompostownika ktorego mieszam z wierzchnia warstwa ziemi i jakos nie narzekaja :wink: pod drzewa zazwyczaj klade scieta trawe ktora z czasem sciagam by polozyc nowa ona sie rozklada chwasty wokol drzewek nie rosna a rozkladajaca sie trawa dostarcza drzewom troche pozywki :lol:
Pozdrawiam :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Możesz wymieszać obornik lub kompost z wierzchnią warstwą gleby. Może być razem obornik i kompost wymieszany z ziemia wokół drzewek. Obornik musi być przykryty ziemią.
Pozdrawiam Andrzej.
Mała Ogrodniczka

Post »

Bardzo Wam dziękuję, tak zrobię:)
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Ja dawałem obornik pod drzewka owocowe w ubiegłym roku. Robię tak co drugi rok. Daje obornik albo kompost.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Kompost jest dobry na wszystko!!! Najważniejsze, że nie można go przedawkować. Czyli - im więcej, tym lepiej.
Waleria
MoNa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 kwie 2006, o 20:41
Lokalizacja: Stare Budkowice, woj. opolskie

Post »

Erazm pisze:Możesz wymieszać obornik lub kompost z wierzchnią warstwą gleby. Może być razem obornik i kompost wymieszany z ziemia wokół drzewek. Obornik musi być przykryty ziemią.

Dlaczego obornik musi być przykryty? ja zawsze tylko podsypuję pod drzewka...
NIE USTAWAJ W BIEGU...
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Nie przykryty obornik bardzo szybko traci azot i inne składniki. Nie idą one w ziemię a ulatniają się w powietrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”