Sianie pigwowca.

Drzewa owocowe
teodor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 paź 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sianie pigwowca.

Post »

Pigwowce mają kilkanaście lat.Z pigwowca robię soki do herbaty i nalewki.Mam dużo znajomych chętnych na owoce,nic się nie marnuje.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Sianie pigwowca.

Post »

Mój krzak ma prawie pół metra, ale jest to jedna gałąź. Jak myślicie czy jeśli go podetnę to się rozkrzwi? Chyba powinienem tak zrobić co?
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Sianie pigwowca.

Post »

Marku-BB nic nie tnij bo Ci się położy.Na pewno wypuści nowe gałązki z ziemi ,sam się zagęśći.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
wera95
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2007, o 22:23

Re: Sianie pigwowca.

Post »

A propos rozmnażania pigwowca. Po pierwsze chcę zrobić sadzonki, po drugie jednak chciałbym uratować istniejącego.
Rzecz ma się tak, że mam stary egzemplarz (ok. 20 lat). Tak od dwóch lat kwitnie coraz słabiej, liści ma coraz mniej a o owocach lepiej nie mówić. Przybywa martwych pędów.
Co do pielęgnacji to nic się nie zmieniło od lat - dostaje zawsze trochę obornika i tyle. jest podlewany w upał.
Teraz ma może trochę - ale tylko trochę - mniej słońca bo okoliczne krzaki się rozrosły. Na pewno nie jest zacieniony.
Czy macie jakiś pomysł co mu może dolegać?
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Sianie pigwowca.

Post »

A mi mija 7 lat i na tym krzaku cholera ani jednego owoca nie miałem. Kwiatów pełno co roku i nic. 7 lat będzie masakra jakaś. Nie wiem może za mało słońca? Strasznie to irytujące przez tyle lat. Człowiek chciał od podstawki coś mieć w sensie od nasionka i tylko czas stracony. ;:124 Wrzucę fotkę przy okazji może ktoś coś wymyśli czemu taki zamulony ten krzak. Pszczół nie brakuje nie wiem, nie wiem...
homecactus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 19 kwie 2014, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sianie pigwowca.

Post »

Miałem w ogródku 3 pigowce, rosły koło siebie, zasadzone w tym samym dniu w 2014, każdy innej odmiany, wszystkie podlewane w okresie suszy, i nawożone nawozem NPK na wiosnę.
Jeden od 2015 roku już dawał pojedyncze owoce, a w tamtym roku zebrałem z 5 litrów owoców. Kwitnie na czerwono-pomarańczowo.
Drugi, dał dosłownei parę sztuk w tamtym roku
Trzeci - co roku kwitnie, co roku zawiązuje owoce, co roku wszystkie spadały. I jest najbardziej lubiany przez mszyce.. (kwitł na biało)

W tym roku na wiosnę podjąłem decyzję, zostawiłem tylko tego jednego, który dobrze owocuje.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Sianie pigwowca.

Post »

No to masz się czym pochwalić ja jedynie tymi kwiatami czerwono pomarańczowymi od prawie 7 lat. Owoców zero! :(
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Sianie pigwowca.

Post »

No nie wierzę. Musiałem nazwyzywać ten krzak chyba tu na forum żeby się coś pojawiło po 7latach. Mam 3 male zawiązki owoców. Masakra. Heh.. ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”