Brzoskwinia - sadzenie, cięcie, owocowanie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Acia30
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 kwie 2010, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Do Smolkus1993
Jak pisałam nie jestem ekspertem ale z własnego doświadczenia napiszę :
Ta moja w ubiegłym roku po posadzeniu bardzo długo nie wypuszczała liści , posadzona gdzieś w kwietniu wypuśliła listki gdzieś w czerwcu już myślałam, że się nie przyjęła. Może tworzyły się wtedy korzenie bo to było nowe drzewko.
Teraz się pospieszyła.
Nie wiem czy Twoje drzewko jest młode czy już rosło a może w Twoim rejonie było mniej słońca :) Zobaczymy co powiedzą eksperci....
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Smolkus1993 pisze:Jeśli moja brzoskwinia Redhaven nie wypuszcza już pąków to znaczy ze mogę ją wyrzucić ?
To znaczy nie rozpoczęła jeszcze wegetacji? Pędy są żywe, zdrowe czy suche?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Jak przycinałem gałązki to nie które były w środku zielone ,lecz jak się patrze na pąki to jakieś takie inne od pozostałych na innych drzewkach nie puszczają nic zielonego a nie wydaje mi się żeby to zrobiły bo inne drzewka oprócz czereśni które tez na razie się nie ruszają dawno puściły już pąki ?
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Ponieważ to prawdopodobnie przemarznięte pąki, z których miały rozwinąć się kwiaty. Ale inna sprawa, że i zaczątki liści (z pąków szczytowych) powinny być już widoczne (u nas mają dobre 4-5 cm). Może poproszę fotkę?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
wanderka
200p
200p
Posty: 201
Od: 26 cze 2008, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Z moja brzoskwinia podobnie. Sadzona na jesien. Przycinana na wiosne (marzec) galazki obcinane byly zywe. paczki stoja w miejscu, takie malutkie 3-5 mm zczerniale. Nic a nic jeszcez nie puscila w tym roku. Co z tym drzewkiem?
Acia30
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 kwie 2010, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Ja bym była spokojna,jak pisałam na 1-szej str wątku moja w pierwszym roku po posadzeniu bardzo późno wypuściła listki mimo, że gałązki były zielone do czerwca nic się nie działo pamiętam bo jabłonka jednocześnie sadzona miała już piękne listki a brzoskwinka nic ( i też się martwiłam) a potem wszystko nadrobiła a w tym roku ma już kwiaty. Wierzę, że i Wasze w końcu ruszą tylko trzeba trochę poczekac...
rafcio18
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 24 maja 2009, o 17:40

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

U mnie dwie stare brzoskwinie mają pełno kwiatów:)) ale niestety jedna 3 letnia brzoskwinia padła nie przerwała zimy nie pościła nawet pąków gałązki wszystkie były brązowe i suche nie było nic zielonego, została ścięta i poszła do ogniska.
Awatar użytkownika
wanderka
200p
200p
Posty: 201
Od: 26 cze 2008, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Jak powinna wygladac po przecieciu galazka zywej brzoskwini? Moja w srodku jest taka jakby zrewniala kremowo-zoltawa, a obrzeże-kora jest jasno zielona.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Najlepiej zdrapać wierzch kory delikatnie paznokciem- jeśli ukaże sie zielone, to znaczy że żywe. Analogicznie po przecięciu też zielony krążek da się dostrzec.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
DarekR
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 mar 2009, o 20:17
Lokalizacja: Małopolska

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Witam. Zauważyłem na brzoskwini wyciek " galaretki w kolorze brązowym". Czy ktoś wie co to może być i jeżeli to jakaś choroba to jak z tym walczyć? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

http://forumogrodnicze.info/search.php? ... mit=Szukaj
maryann pisze:Zabrałem się za operację bez znieczulenia, okazało się, że chora tkanka ma ponad 10cm długości i obejmuje prawie połowę obwodu gałęzi. Wyskrobałem jednak do białego na głębokość i do zielonego na boki, zamalowałem emulsją z Miedzianem, i tyle.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
mirka2
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 172
Od: 12 cze 2009, o 19:53
Lokalizacja: Toruń

Kędzierzawość

Post »

Problem dotyczy brzoskwini. Pojawiają się kędzierzawe, bąbelkowe-różowe liście. na razie tylko na czubkach gałęzi. Jesienią w okresie bezlistnym opryskałam miedzianem, a 07 kwietnia sylitem. Tak liczyłam, że w tym roku drzewa będą już zdrowe.
Bardzo proszę, poradźcie mi coś. Czy można jerszcze zahamować to choróbsko?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Brzoskwinia- pąki kwiatowe

Post »

Raczej niewiele. Bardzo dokładny oprysk(tak, żeby nic nie zostało suchego , a nadmiar aż spływał) w okresie bezlistnym jesienią, a zanim pękną pąki wiosną drugi raz. Raz Miedzianem, a raz Sylitem(albo odwrotnie) powinien wystarczyć. jeśli cos poszło nie-tak, to jedynie intensywne nawożenie azotem(także dolistne) nieco zlagodzi objawy.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”