Późno sadzone truskawki

Drzewa owocowe
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

Późno sadzone truskawki

Post »

Posadzilismy w zeszłym roku tak późno, że aż wstyd się przyznać :oops: Ale to dlatego, że długo było ciepło jak na zimę kalendarzową. Ze dwa tyg później zrobiło się zimno, spadł śnieg (i tak juz zostało aż do teraz).
Czy te truskawki miały szansę się ukorzenić i coś z nich będzie?
Zastanawiam się czy nie dokupić kilka(naście) krzaczków na wymianę za te, które będą marnie wyglądać? I po czym poznać i kiedy, że marnie wyglądają? Ze względu na późne sadzenie na wielkie zbiory nie liczę ale chciałabym żeby jednak było po parę owoców z krzaczka dla dzieci.


dziękuję :D
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

Mogły przetrwać. Można przykryć agrowłókniną, wcześniej zaczną wypuszczać nowe liście i będzie wiadomo, które się przyjmą.
wodnik
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

Przykryte czarną agrowłokniną były od samego początku :D .
Ja chyba... szukam powodu, żeby dosadzić parę krzaczków innej odmiany :oops: a cała grządka zajęta..

No dobra, czekam na wiosnę.. :)
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

moim zdaniem się przyjeły .

-- Cz 04 mar 2010 07:01 --

moim zdaniem się przyjeły .
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

Witia pisze o białej agrowłókninie do przykrycia krzaczków całych ....od góry :wink: To przyśpieszy wegetację i wcześniej będzie wiadomo czy się przyjęły.
Aśka
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

aha.. to by i biała się znalazła jak odsłonimy drzewka. A to już od razu przykrywać czy później? Te sadzonki truskawek to w sumie były takie maleństwa, że po posadzeniu ledwo je było widać spod tej czarnej agrowłókniny, po zimie może w ogóle są w zaniku ;-)
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

Przykrywać jak zniknie śnieg. Zostaw troszkę przestrzeni nie zbyt dużo pomiędzy włókniną a truskawkami. Zapewni to lepszą cyrkulację powietrza.
Aśka
olak
50p
50p
Posty: 91
Od: 9 lip 2009, o 23:01
Lokalizacja: Warszawa i 35km od Warszawy

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

Stan po zimie jest taki, że oprócz trzech sztuk wszystkie wyglądają dobrze, mają zielone (zeszłoroczne chyba bo pod sniegiem raczej nic nowego nie urosło? ;-)) liście, są jędrne w dotyku. Trzy sztuki są calkowicie zbrazowiałe, wiotkie i jakby zeschłe i podgnite jednocześnie. Pewnie już po nich, tzn. po tych trzech a pozostałe przeżyły?
Szykuję sie do większych zakupów, mam jeszcze na grządce miejsce na cztery krzaczki, to od razu dokupie i kilka sztuk na wymianę..?
andziora
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 mar 2010, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: drawsko pom

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

truskawki sa jak pesz niewiele im szkodzi chyba ze robaki ,w tamtym roku późną jesienią brałam sadzonki dla znajomych pare zostało w plastikowej skrzynce bez żadnego okrycia,wiosną wsadziłam i miały parę owoców-to się nazywa chęc przetrwania ;:69 Ale dosadzić czegoś nowego jak najbardzij polecam. ;:63
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

Ja zamówiłam sobie odmianę Alfę, ciekawa jestem czy fajna odmiana.
Z tego co widzę to odmiany różnią się smakiem,kilka odmian już wywaliłam bo były z nimi problemy.
anafur
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 29 sty 2008, o 09:40
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

A moje chyba nie przeżyły ,ponieważ nie widać żadnych zielonych listków,a też były pózno sadzone.Wyrwałam jedną korzenie są i tyle,czy coś z nich będzie.
anafur
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

W tamtym roku miałem późno wsadzone z doniczkami, z własnych odrostów. Zima pod śniegiem, wiosną do gruntu. Poznasz, czy przeżyły, jak zaczną wypuszczać "pastorały", ale to jeszcze trochę. :wink:
A'ha, moje, mimo, ze sadzone późno - owocowały
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Zielona__23
50p
50p
Posty: 72
Od: 30 mar 2010, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Późno sadzone truskawki

Post »

Witam. Jestem jak na razie kompletnie zielona w sprawach ogrodniczych dlatego mam głupie pytanie- kiedy sadzi się truskawki ? :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”